FAQ

Jeśli masz pytania dotyczące stosowania kosmetyków Resibo, problemy związane z ich użytkowaniem, kłopoty z otwarciem pojemnika czy dozowaniem produktu – świetnie trafiłaś. Tu bowiem znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. A jeśli jeszcze na jakieś nie odpowiedzieliśmy, skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, aby poznać odpowiedź.

Formularz kontaktowy

Odpowiedzi

 • Czym są kosmetyki ekologiczne?

  Kosmetyki ekologiczne to wyłącznie te, które zostały wyprodukowane ze składników posiadających certyfikaty EKO (takie jak BIO, organic), np. firmy Ecocert. Dzięki temu w ich składzie nie znajdziemy szkodliwych związków chemicznych, bowiem nie jest ona używana ani w procesie ich uprawy (brak pestycydów i innego typu chemii), ani w procesie ich wytwarzania (np. odpowiednie metody destylacji).

  W przypadku kosmetyków Resibo część składników posiada certyfikaty Ecocert i Natrue, jednak kosmetyki w całości nie są oznaczone tymi certyfikatami. Wynika to z wysokiej ceny uzyskania takiego certyfikatu, co w znaczący sposób wpłynęłoby na cenę samych produktów. To z kolei byłoby sprzeczne z misją Resibo, której celem jest dostarczenie najwyższej jakości kosmetyków w przystępnej cenie, tak żeby jak najwięcej osób mogło się przekonać, że natura potrafi być efektywniejsza od tanich, szkodliwych zamienników.

  Brak certyfikatów dla całego produktu nie zmienia jednak faktu, że każdy kosmetyk Resibo zawiera ponad 95% składników naturalnych – dokładną zawartość podajemy na opakowaniach. W naszych produktach używamy ponadto konserwanty, które Ecocert zaleca do stosowania w kosmetykach naturalnych. Kremy Resibo umieszczamy w opakowaniach typu airless posiadających aprobatę Ecocertu. Ponadto nasze kosmetyki pakujemy w ekologiczne tuby wielokrotnego użytku.

 • Dlaczego w składzie kremu ultranawilżającego Resibo jest talk?

  Talk w kremie ultranawilżającym jest składnikiem filtra mineralnego. Im mniejsza cząsteczka filtra, tym jego większa skuteczność (szczególnie, jeśli chodzi o UVA), ale jednocześnie większe ryzyko przenikania w głąb skóry. Dlatego firma, która jest producentem tego surowca (japoński producent) oblepiła większe cząsteczki talku nano cząsteczkami dwutlenku tytanu. Skuteczność takiego filtra jest porównywalna z filtrami nano, ale są to na tyle duże agregaty, że nie przenikają w głąb skóry.

  A więc talk w kremie ultranawilżającym jest dodatkiem składającym się na agregat z filtrem UV (dwutlenek tytanu). Ułatwia on także rozprowadzanie i zmniejsza bielenie. Co więcej, znacząco ogranicza potrzebną do określonej ochrony UV ilość filtra mineralnego, który zapychałby zdecydowanie mocniej.

  Średnia wielkość agregatu odpowiada wielkość zmikronizowanego talku o super jakości, a od przeciętnego talku są to około 30 razy (do ok. 200 razy przy gruboziarnistym talku) mniejsze cząsteczki. Oczywiście im mniejsza cząsteczka, tym mniej zapycha. Dlatego ten filtr nie będzie tak bardzo zapychał, jak uczyniłby to zwykły talk.

  Podsumowując – jednym z naszych priorytetów przy tworzeniu całej serii była ich niekomedogenność, czyli „niezapychanie” porów, zatem talk zastosowany w kremie ultranawilżającym to składnik najwyższej jakości o najniższej możliwej strukturze cząsteczkowej, tak aby całkowicie wyeliminować efekt zapychania.

 • Dlaczego krem ultranawilżający roluje się na twarzy?

  Krem ultranawilżający zastosowany w odpowiedniej dawce – my zalecamy kroplę o średnicy ok. 0,5 cm, dlatego krem należy wyciskać z tubki ostrożnie – nie ma prawa się rolować. Taka dawka nie tylko świetnie się rozprowadza i szybko wchłania, ale też z powodzeniem wystarczy na nawilżenie całej twarzy. Jeśli dodatkowo stosujecie krem pod oczy, powinna także wystarczyć na szyję. Tak użyty krem z całą pewnością nie będzie się rolował.

 • Dlaczego krem ultranawilżający pozostawia białe smugi?

  Białe smugi, jakie widzimy rozprowadzając na twarzy krem ultranawilżający, to talk, który jest składnikiem zastosowanego w nim filtra mineralnego (czytaj także: Dlaczego w składzie kremu ultranawilżającego Resibo jest talk?). Przy prawidłowym stosowaniu kremu, czyli wyciskaniu z tubki kropli wielkości ok. 0,5 cm, krem rozprowadza się bardzo dokładnie, nie pozostawiając smug. Jeśli widzicie na twarzy smugi lub krem roluje się na twarzy (czytaj także: Dlaczego krem ultranawilżający roluje się na twarzy?), należy użyć mniejszą ilość kremu. Co ważne, konieczność zastosowania tak niewielkiej ilości kremu znacząco wpływa na jego wydajność.

 • Dlaczego krem pod oczy pozostawia wrażenie tłustości?

  Taka sytuacja może się zdarzyć przy cerze tłustej, jeśli zastosowana została zbyt duża dawka kremu. Podobnie jak w przypadku wszystkich kremów Resibo – wystarczy odrobina, wielkości małego ziarnka słonecznika, by nawilżyć i odżywić skórę pod oczami i na powiekach. Dlatego zalecamy ostrożne wyciskanie kremu z tubki, tak aby pobrać tylko odrobinę.

 • Ile pompek olejku do demakijażu należy stosować jednorazowo?

  Aby prawidłowo i skutecznie oczyścić twarz, wystarczy jedna pompka, którą stosujemy – według indywidualnych upodobań – na wilgotną lub suchą skórę twarzy. Olejek należy dokładnie rozprowadzić na twarzy, delikatnie ją masując do momentu, aż cały makijaż się rozpuści (nie powinniśmy widzieć żadnych jego pozostałości). Wówczas stosujemy zmoczoną w ciepłej wodzie i odciśniętą ściereczkę, której nie przesuwamy po twarzy, a jedynie dociskamy ją miejsce po miejscu, tak aby wchłonęła olejek, pozostawiając twarz nawilżoną i odżywioną, ale nie tłustą.

 • Jak odblokować pompkę w olejku do demakijażu?

  Aby użyć olejku, należy najpierw odblokować pompkę przekręcając ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli wykonałaś tę czynność, a olejek nie leci (co zdarza się niezwykle rzadko, ale nie jest wynikiem wadliwego opakowania), wówczas należy mocno dokręcić pompkę na gwincie, nawet używając ściereczki do naczyń lub innego materiału, który wywoła lekkie tarcie, a co za tym idzie – opór. Jeśliby i to nie poskutkowało, odkręć i wyjmij pompkę, chwyć ją mocno tuż pod gwintem i trzymając przekręć lejek zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zakręć z powrotem.

 • Dlaczego krem nie chce lecieć?

  Najpierw sprawdź, czy pompka została odblokowana (aby to zrobić, należy przekręcić ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara). Kremy Resibo umieszczone są w opakowaniach typu airless, dlatego trzeba najpierw kilkakrotnie, a czasami nawet kilkunastokrotnie nacisnąć pompkę, aby wypompować z niej powietrze. Wówczas będziemy wypompowywać z tubki już tylko sam krem. Jeśli mimo wielu naciśnięć, pompka w dalszym ciągu nie podaje kremu, może okazać się, że przy odblokowywaniu przekręciliśmy ją zbyt daleko w lewą stronę, gdzie również jest pozycja zamknięta i otwarta, ale krem nie będzie dozowany. W tym przypadku należy przekręcić dozownik do oporu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, i używając trochę większej siły przeciągnąć go jeszcze dalej.

 • Co polecacie do pielęgnacji rano?

  Jeśli chodzi o odświeżanie twarzy rano, polecamy albo tonik, albo płyn micelarny. Zarówno jeden, jak i drugi świetnie sobie poradzą. W przypadku skóry skłonnej do stanów zapalnych zdecydowanie polecamy płyn micelarny, ponieważ zawarty w nim ekstrakt z szałwii pomoże je złagodzić.