Zapytaj eksperta

To zrozumiałe, że czasem nie potrafimy poradzić sobie z jakimś problemem, mamy trudności ze znalezieniem skutecznego i odpowiedniego rozwiązania. Wątpliwości pojawiają się w różnych sytuacjach. Jeżeli nie wiesz, jak sprostać wymaganiom swojej skóry, Twoja cera nie zawsze wygląda tak, jakbyś tego chciała i momentami wręcz opadają Ci ręce, nie martw się i napisz do naszych ekspertek. Ewelina oraz Magda chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zadaj pytanie

 

Na Wasze pytania odpowiadają

Ewelina Kwit-Betlej, ekspert marki Resibo

Resibo to moja odpowiedź na… moje własne potrzeby. Nie tylko te związane z kosmetyką, ale też zawodowe. Zawsze lubiłam wyzwania, chciałam, żeby życie było przygodą, pragnęłam stworzyć coś od początku do końca, coś własnego, poczuć moc kreacji. Odkąd pamiętam, mama uczyła mnie o dobroczynnym działaniu roślin. Choć wiedza ta dotyczyła przede wszystkim medycyny naturalnej, pokazała mi jednak, jak wykorzystać ich pożyteczne właściwości. Jakiś czas temu zaczęłam więc interesować się zawartością wszystkich tubek, słoiczków i buteleczek, które miałam w domu. Sama dla siebie szukałam rozwiązań, które rzeczywiście będą działać. Ale większość produktów dostępnych na rynku nie spełniała moich oczekiwań.I to było olśnienie – długo poszukiwane połączenie potrzeby wyzwań, pasji, kreacji i przygody. Postanowiłam stworzyć własną markę kosmetyczną. Naturalną, od początku do końca ekologiczną, spełniającą oczekiwania nie tylko moje, ale też – jestem o tym przekonana – najbardziej wymagających klientek. I oto jest – moja własna kreacja… Bo życie jest przygodą.

Magdalena Matyga-Kruk, ekspert ds. kosmetologii

Kosmetologia i wszystko, co związane z pielęgnacją skóry, to moja pasja. Żeby nie musieć nigdy pracować, z tej pasji uczyniłam… pracę. Od ponad pięciu lat prowadzę salon, któremu poświęcam większość swojego czasu. Ciągle poszerzam swoją wiedzę, a zadowolenie moich coraz liczniejszych klientów to najlepsza zapłata, bo jestem kosmetyczką z wykształcenia, ale przede wszystkim z zamiłowania. Codziennie uczę się czegoś nowego – zgłębiam nie tylko kolejne tajniki tej błyskawicznie rozwijającej się dziedziny, jaką jest kosmetologia, ale też… dusze klientów, ich potrzeby i oczekiwania. Staram się je zaspokajać wykorzystując całą moją wiedzę. Jak widać, jestem praktykiem z całkiem niezłym doświadczeniem, którym chcę się dzielić z innymi. Gdybym miała wskazać jakiś trend, który szczególnie mnie w kosmetyce interesuje, to byłaby to kosmetyka naturalna. Zwrot ku niej jest dla mnie osobiście największym osiągnięciem współczesnej kosmetologii. Prawdziwą bowiem sztuką w tej dziedzinie nie jest faszerowanie kosmetyków chemią, by były skuteczne, lecz stworzenie naturalnego kosmetyku, który będzie skuteczniejszy!