Co zrobić, by mieć jędrny i piękny biust? 

dłoń zasłania biust

Jak dbać o biust, by był jędrny i zadbany?

Biust to jedna z tych części ciała, które wymagają szczególnej uwagi. Kobiece piersi, bo dzisiaj im poświęcam uwagę, muszą zmagać się z działaniem różnych sił i przemian. Najpierw dojrzewanie, potem ciąża i laktacja, a do tego proces starzenia się i działanie grawitacji. Niezależnie od rozmiaru biustu, to wszystko odciska ślad na jego wyglądzie. Jak dbać o piersi, by jak najdłużej były jędrne i zadbane?

Jakie mogą być przyczyny utraty jędrności piersi?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie o przyczyny utraty ich jędrności, warto najpierw przyjrzeć się budowie piersi. Składają się one głównie z tkanki tłuszczowej, tkanki łącznej oraz gruczołów mlecznych i wsparte są przez mięśnie piersiowe znajdujące się pod nimi. Skóra na biuście, podobnie jak w innych częściach ciała, podlega procesom starzenia. Jej elastyczność i jędrność zależą w dużej mierze od jakości tkanki łącznej oraz stopnia elastyczności skóry. Na ich kondycję z kolei wpływają różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Poniżej wymieniam najważniejsze:

1. Zmiany hormonalne

Hormony, takie jak estrogen i progesteron, odgrywają bardzo istotną rolę w utrzymaniu struktury tkanek i gruczołów tworzących nasz biust. Zmiany hormonalne, na przykład w okresie ciąży czy menopauzy, wpływają m.in. na gęstość tkanek, a tym samym na jędrność piersi.

2. Starzenie się

Produkcja kolagenu i elastyny, białek zapewniających elastyczność oraz jędrność skóry, z wiekiem maleje. Ponadto tkanka tłuszczowa staje się mniej gęsta, a tkanka łączna, której głównym budulcem są włókna kolagenowe i elastynowe, traci swoją siłę podporową i elastyczność, co przyczynia się do utraty jędrności.

3. Uwarunkowania genetyczne

Geny mogą wpływać na gęstość tkanki łącznej, skłonność do wahania wagi, a także na ogólną elastyczność skóry. To geny są również odpowiedzialne za kształt i wielkość naszego biustu.

4. Ciąża i karmienie piersią

Podczas ciąży i karmienia piersią biust znacznie się powiększa, a skóra rozciąga. Po zakończeniu laktacji piersi często tracą na objętości, co może skutkować zmniejszeniem jędrności skóry.

5. Wahania wagi

Szybkie przybranie na wadze lub jej utrata powodują rozciąganie i kurczenie się skóry, co negatywnie wpływa na jej elastyczność. Cykliczne zmiany w wadze są szczególnie szkodliwe, ponieważ skóra z czasem traci zdolność powrotu do pierwotnego stanu.

6. Nieodpowiednie nawyki

Palenie papierosów, nadmierne wystawianie się na słońce bez ochrony przeciwsłonecznej, czy noszenie źle dobranego biustonosza także mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji skóry, a tym samym wpływać negatywnie na jędrność piersi.

Czy da się ujędrnić biust?

Dzięki postępowi w dziedzinie kosmetologii i większej świadomości na temat zdrowego stylu życia, mamy do dyspozycji wiele metod pozwalających na naturalne ujędrnienie biustu. Od domowych sposobów przez specjalistyczne kosmetyki aż po nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne. Możliwości jest naprawdę wiele, warto je poznać i wypróbować.

Domowe sposoby na ujędrnienie piersi

Przez wiele lat kobiety nie przywiązywały do tego wagi, ale dziś już wiadomo, że odpowiednio dobrany biustonosz ma wpływ nie tylko na wygląd piersi, ale też na ich kondycję. Biustonosz podtrzymuje piersi, co pomaga zapobiegać ich obwisaniu. Powinien być nie tylko dobrze dobrany rozmiarem, ale także odpowiedni do aktywności, jaką wykonujemy (np. są specjalne biustonosze sportowe). Pamiętajmy też, że piersi zmieniają się w różnych okresach naszego życia. Dlatego wizyta u zaufanej braffiterki jest dobrym nawykiem.

Nie tylko biustonosz ma wpływ na nasze piersi, ale również regularnie wykonywane masaże, które poprawiają krążenie krwi i stymulują procesy regeneracyjne skóry. Ma to korzystny wpływ na jędrność biustu. Używanie do masażu naturalnych olejów, jak kokosowy czy arganowy, dodatkowo nawilży i odżywi skórę.  Co więcej, podczas takiego masażu możemy wykonać (niejako przy okazji) samobadanie piersi. 

Istnieją też pewne ćwiczenia, których regularne wykonywanie wzmacnia mięśnie piersiowe, co pozwala utrzymać biust w dobrej formie. Są to m.in. pompki czy ćwiczenia z hantlami.

Kosmetyki ujędrniające piersi

Na rynku dostępne są liczne kosmetyki przeznaczone do ujędrniania biustu. Ja zawsze ufam badaniom, dlatego skoncentruję się na jednym – naszym, resibowym, który niedawno miał premierę. The Breast Idea skoncentrowany krem wypełniający biust jest trochę jak taki niewidzialny push-up. To zasługa wszystkich składników, ale kilka z nich zasługuje na specjalną uwagę:

  • Glycotensyl® to kilka polisacharydów, które razem tworzą na skórze biustu coś w rodzaju koloidalnej matrycy 3D. Ta niewidzialna otoczka (wspomniany niewidzialny push-up) stopniowo uwalnia do skóry składniki, które utrzymują jej optymalne nawilżenie i ochronę. Efekt to natychmiastowe ujędrnienie i wygładzenie skóry, która staje się miękka i bardziej napięta. 
  • Masło lillipe ma właściwości wypełniające, a jednocześnie szybko przywraca skórze sprężystość. 
  • Z kolei zielona mikroalga Chlorella vulgaris pobudza syntezę kolagenu. Dzięki temu odbudowuje naturalne rusztowanie skóry, jakie zapewnia to białko. 

Wspomniałam o badaniach, bo ich wyniki są naprawdę fantastyczne. 100% osób, które testowały The Breast Idea w ramach badań in vivo, potwierdziło, że krem odżywia, nawilża, koi, zmiękcza, regeneruje i poprawia strukturę skóry, a także pozostawia ją jedwabiście gładką. W opinii 95% napręża skórę oraz sprawia, że jest ona bardziej zwarta, sprężysta i jędrna. 85% zauważyło poprawę napięcia skóry biustu, a 80% – natychmiastową poprawę jej wyglądu. Co więcej, badania aparaturowe wykazały, że przy regularnym stosowaniu kremu tylko przez cztery tygodnie gładkość skóry w badanej grupie poprawiła się średnio o 10%, elastyczność zwiększyła się średnio o 8%, a jędrność podniosła średnio o 14%. Wow!

Zabiegi na ujędrnienie piersi

O piersi warto dbać na różne sposoby. Jednym z nich są zabiegi kosmetyczne. Często korzystamy z nich, pielęgnując naszą twarz, szyję, dekolt i ciało, ale… o biuście zapominamy. Tymczasem popularne zabiegi z dziedziny kosmetologii estetycznej, takie jak terapia ultradźwiękami, radiofrekwencja, czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, świetnie sprawdzają się także w ujędrnianiu i poprawie kondycji skóry naszych piersi. 

Czy ćwiczeniami da się ujędrnić biust?

Jak już wspomniałam wyżej, ćwiczenia bezpośrednio nie zwiększą rozmiaru piersi, ani nie podniosą ich znacząco. Ale mogą one widocznie poprawić wygląd biustu poprzez wzmocnienie mięśni piersiowych i poprawę naszej postawy. 

Połączenie różnych metod, o których napisałam w tym artykule, zwiększa szansę na osiągnięcie wymarzonego efektu w postaci uniesionego i jędrnego biustu.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *