Modelowanie brzucha, czyli jak poprawić jego wygląd

brzuch kobiety z nałożonym kremem

Pokochaj swój brzuch, czyli jak dbać o tę część ciała

W dzisiejszych czasach, w których dąży się do osiągnięcia idealnych kształtów, wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu swojego brzucha. Przyznaję, że ja sama do nich należę, ale robię wszystko, aby to zmienić. Uczę się akceptacji swojego ciała i dbam o nie na co dzień, nie tylko poprzez regularną aktywność fizyczną, ale również poprzez zbilansowaną dietę oraz odpowiednią pielęgnację. Co warto robić, by poprawić wygląd brzucha? Podpowiadamy.

Każdy z nas jest inny i piękny na swój własny sposób. Warto to zaakceptować, co nie oznacza, że nie trzeba o siebie dbać. Zdrowe, piękne ciało, to również lepsze samopoczucie. 

Dlaczego wielu z nas nie lubi swojego brzucha?

Nie ma co się oszukiwać – żyjemy w społeczeństwie, w którym panuje kult idealnych proporcji. Media społecznościowe oraz reklamy często promują obrazy ciała, narzucając określone standardy piękna. Z tego powodu wielu z nas może czuć się niekomfortowo ze swoim wyglądem. Dotyczy to szczególnie brzucha, bo niestety, jest to część ciała, która – zwłaszcza u kobiet – ma naturalne predyspozycje do gromadzenia tłuszczu. 

Skoro to naturalne, to dlaczego brzucha nie lubimy? Po prostu zostaliśmy wychowani w takim, a nie innym społeczeństwie i z pewnymi stereotypami żyjemy od dziecka. Inna sprawa, o której mimo wszystko warto wspomnieć, to fakt, że nadmiar tłuszczu w okolicy brzucha może być sygnałem, że coś niedobrego dzieje się z naszym zdrowiem. Ale to temat na inny artykuł. Dziś o brzuchu – tylko pozytywnie.

Jak pokochać swój brzuch?

W świetle tego, co napisałam wyżej, pokochanie własnego brzucha dla wielu z nas może być wyzwaniem. Niemniej akceptacja tej części ciała jest możliwa, a co więcej – może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i poprawę jakości życia. Poniżej zebrałam kilka porad.

Słuchanie swojego ciała

To wcale nie jest łatwe, ale słyszenie i prawidłowa interpretacja sygnałów wysyłanych przez nasze własne ciało jest bardzo ważne dla zdrowej relacji z nim. Zauważenie potrzeb żywieniowych, uczucia sytości czy głodu to pierwszy krok do lepszego zrozumienia i akceptacji swojego ciała. 

Samoakceptacja

Nauka akceptacji swojego wyglądu, w tym brzucha, często wymaga czasu, ale jest to niezwykle ważne dla naszego ogólnego dobrostanu psychicznego. Co może pomóc? Mnie pomaga świadomość, że moje ciało jest jedynym mieszkaniem dla mojego umysłu i wizualizowanie tego, jak wiele procesów zachodzi w moim organizmie, abym mogła jeść, spać, myśleć, uprawiać sport, a nawet śmiać się.

Czułość dla samego siebie

Każdy z nas prowadzi wewnętrzny dialog i, niestety, wielu z nas ciągle jest w tym dialogu w opozycji do samych siebie. Tymczasem zmiana tej wewnętrznej rozmowy na bardziej pozytywną i wspierającą może mieć ogromny wpływ na samoocenę, a tym samym – akceptację swojego ciała. 

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy – brzuch jest bardzo wrażliwy na stres. Kiepski sen i przewlekły stres powodują, że poziom kortyzolu – hormonu stresu – jest ciągle podwyższony, przekłada się to na wygląd naszego brzucha. Pokochanie samego siebie, wyluzowanie i „odpuszczenie” niektórych spraw może pomóc w obniżeniu stresu, a co za tym idzie w wyrównaniu poziomu kortyzolu.

Czy modelowanie brzucha bez chirurgii jest możliwe?

Troska o brzuch nie może i nie powinna ograniczać się tylko do aspektów psychicznych. Istnieje wiele metod modelowania tej części ciała, niewymagających interwencji chirurgicznej. Co możemy zrobić?

Zmiana sposobu odżywiania

Zdrowa, zbilansowana dieta bogata w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty oraz białko to najważniejszy element zmian, które powinna wdrożyć osoba, chcąca zadbać o swój brzuch. Unikanie przetworzonej żywności i nadmiaru cukrów przyczynia się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej w tej okolicy.

Regularna aktywność fizyczna

Ćwiczenia, zwłaszcza treningi cardio, które „podkręcają” metabolizm, pomagają w utrzymaniu zdrowej wagi. Jeśli będziemy je robić na przemian z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha, z pewnością zobaczymy pozytywne efekty. Ale – uwaga! –Kluczem do sukcesu jest regularność i konsekwencja.

Dbanie o skórę brzucha

Skóra na brzuchu również wymaga szczególnego podejścia, jeśli chodzi o pielęgnację. Potrzebne są skuteczne kosmetyki, które zawierają składniki o przebadanym i udowodnionym działaniu ujędrniającym i wspomagającym spalanie tkanki tłuszczowej.

Ale jest szansa na dużą rewolucję w tej kwestii dzięki ABS Shaper, naszej nowości. To specjalistyczny krem modelujący brzuch, którego działanie zostało potwierdzone badaniami. W testach in vivo aż 71% probantów zauważyło, że ich brzuch, dzięki regularnemu stosowaniu tego produktu, wygląda na wyszczuplony, a aż 90% stwierdziło, że skóra na ich brzuchu jest wygładzona, natomiast 86% – że jest bardziej jędrna i zregenerowana. Z kolei 81% zauważyło poprawę elastyczności, a 76% – większe napięcie skóry. Aż 62% zadeklarowało widoczny efekt liftingu.

W testach in vivo aż 71% osób, biorących udział w testowaniu kremu, zauważyło, że dzięki regularnemu stosowaniu tego produktu ich brzuch wygląda na wyszczuplony. Ponadto wskazano, że dzięki preparatowi skóra brzucha jest wygładzona (stwierdziło to 90% probantów), jędrniejsza i zregenerowana (wskazało to 86% osób), bardziej elastyczna (81%), a także bardziej napięta (76%). Aż 62% osób przyznało, że efekt liftingu jest widoczny.

Czy sam krem poprawi wygląd naszego brzucha? Jak widać z badań – tak! A jeśli chcemy osiągnąć spektakularne efekty, to najlepiej połączmy wszystkie metody. Zwłaszcza że modelowanie brzucha to proces, który wymaga cierpliwości i konsekwencji.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *