Modern nature. Na czym polega tego typu pielęgnacja skóry?

Pielęgnacja w duchu modern nature – na czym ona polega?

Naturalna pielęgnacja coraz rzadziej kojarzy się z ziołowymi preparatami i recepturami rodem z babcinej łazienki, choć ziół w niej nie brakuje, a ekstrakty roślinne to jej podstawa i siła. Czym jest pielęgnacja w duchu modern nature? 

Na czym polega pielęgnacja w duchu modern nature?

Modern nature (nowoczesna natura) to pielęgnacja wykorzystująca zawarte w roślinach składniki, które mają dobroczynne działanie na skórę oraz najnowocześniejsze osiągnięcia biotechnologii, pomagające wydobyć z roślin jak najwięcej korzyści dla naszej cery. To także kosmetyki tworzone z troską o środowisko naturalne i dbałością o dobrostan zwierząt. Ekologiczne i wegańskie. Zamknięte w opakowaniach, które wspierają zrównoważony rozwój i nie szkodzą otaczającej nas przyrodzie. To również kosmetyki, których stosowanie wiąże się z przyjemnymi, zachęcającymi do pielęgnacji doznaniami, np. miłą w dotyku konsystencją, ciekawą formułą, relaksującym zapachem. Wszystko po to, by nasze codzienne rytuały pielęgnacyjne przestały być obowiązkiem, a stały się niecierpliwie wyczekiwaną chwilą przyjemności.

Postaw na skuteczne kosmetyki naturalne

W przypadku naturalnej pielęgnacji, w odróżnieniu od tej bazującej na składnikach syntetycznych, efekty mają charakter długotrwały. Co więcej, o ile wcześniej trzeba było na nie trochę poczekać, o tyle teraz coraz częściej pojawiają się na rynku produkty, w przypadku których pierwsze efekty widać już po jednym zastosowaniu! Ten tzw. efekt WOW był do niedawna zarezerwowany tylko dla kosmetyków zawierających składniki syntetyczne, które dają błyskawiczny, jednak bardzo krótkotrwały efekt.

Obecnie skutecznie działające kosmetyki naturalne to dziś już nic nowego, a produktów, których efekty działania możemy zobaczyć już po jednym zastosowaniu, przybywa. Moc drzemiąca w roślinach, bogatych w substancje odżywcze, nawilżające, regenerujące, przeciwutleniające, a także wspomagające skórę w walce z różnego rodzaju problemami, jest coraz powszechniej doceniana dzięki odpowiedzialnym producentom kosmetyków naturalnych. 

Postaw na ekologię

Co ważne, pielęgnacja w duchu modern nature to również ogromny nacisk producentów kładziony na pozyskiwanie składników z certyfikowanych, zrównoważonych źródeł, na ekologiczną produkcję i nadające się do łatwego recyklingu opakowania. Odpowiedzialni producenci kosmetyków naturalnych pakują je w szkło, aluminium oraz tworzywa, takie jak HDPE i PCR, które mogą zostać ponownie poddane recyklingowi (PCR powstaje z przetworzenia odpadów z gospodarstw domowych).

Modern nature to więc nie tylko korzystanie z naturalnych, roślinnych surowców, ale także szereg działań, które przyczyniają się do ochrony środowiska, w którym te rośliny rosną.

Żyj w zgodzie ze sobą i naturą

Pielęgnacja w duchu modern nature to część całego stylu życia, koncentrującego się nie tylko na zrównoważonym rozwoju, ale też na utrzymywaniu naszej wewnętrznej równowagi – zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli rozumiemy, jak ogromny wpływ my jako gatunek, który zarządza Ziemią, mamy na środowisko oraz świat roślin i zwierząt, to chcemy, by był on jak najmniej destrukcyjny i możliwie jak najmniej inwazyjny. Drobne kroki, niewielkie zmiany w życiu każdego z nas to często wielkie zmiany dla otaczającej nas przyrody, a dbanie o siebie z poszanowaniem jej to jeden z najważniejszych celów.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?