Pielęgnacja skóry jesienią. Najważniejsze zasady

Jesienna pielęgnacja – najważniejsze cele. Jak zadbać o skórę po lecie?

Choć temperatury w ciągu dnia są jeszcze całkiem przyjemne, nieuchronnie mamy już jesień. To czas na regenerację skóry po lecie i jej przygotowanie na kolejną trudną porę roku – zimę. Jak zadbać o naszą cerę jesienią, by była zdrowa i promienna? 

Jak dbać o cerę jesienią, by była piękna, gładka i wyglądała młodo?

Jesień to idealna pora roku na zrobienie „porządków” z naszą cerą i przygotowanie jej na zimę. Skóra po lecie potrzebuje regeneracji, poprawy poziomu nawilżenia oraz solidnej dawki składników odżywczych, a przed zimą – wzmocnienia jej naturalnych funkcji obronnych. Poniżej najważniejsze elementy jesiennej pielęgnacji.

Złuszczanie

Po lecie nasza cera najczęściej zmaga się ze skutkami wystawiania jej na nadmierne promieniowanie słoneczne. Jest więc przesuszona, często wręcz odwodniona i nierzadko obserwujemy na niej przebarwienia oraz suche skórki. Konieczne więc jest  gruntowne złuszczenie martwego naskórka, dzięki czemu jego nowe komórki szybciej się odbudują, a co za tym idzie – cera będzie oczyszczona, zregenerowana i łatwiej wchłonie substancje aktywne zawarte w kosmetykach.

Nawilżanie

Sucha i odwodniona skóra potrzebuje także głębokiego nawilżenia, zatem gdy pozbędziemy się martwego naskórka, koniecznie zaaplikujmy kosmetyki zawierające humektanty, np. aloes, kwas hialuronowy oraz emolienty, np. zimnotłoczone oleje roślinne. To pomoże w nawilżeniu, a jednocześnie zapobiegnie przeznaskórkowej utracie wody.

Odżywianie

Po lecie nasza cera, wystawiona na działanie czynników, które są dla niej szkodliwe, często wymaga intensywnego odżywienia. Zatem szukając kosmetyków pielęgnacyjnych, zwracajmy uwagę nie tylko na to, by zapewniały jej nawilżenie, ale też odpowiednią dawkę składników odżywczych, a więc witamin i minerałów, które będą wspomagać zachodzące w niej procesy odnowy.

Po jakie kosmetyki najlepiej sięgać jesienią?

Jesień to czas na wprowadzenie do naszej pielęgnacji także tych kosmetyków, których zwykle nie stosujemy. Oprócz wymienionych wyżej, warto również sięgnąć po bardziej intensywne kuracje o działaniu złuszczającym, regenerującym, rozjaśniającym przebarwienia, nawilżającym i odżywiającym, czyli np. kuracje retinoidami.

Jeśli nie używamy na co dzień kosmetyków, takich jak serum, o tej porze roku warto je wprowadzić do naszej pielęgnacji. Cera po lecie wymaga bardziej intensywnego wsparcia niż to, które zapewniają jej codziennie stosowane kremy, nawet te najlepsze i najskuteczniejsze. 

Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać jesienią?

Jesienią warto zajrzeć do sprawdzonych gabinetów kosmetycznych, bo jest to idealna pora roku na to, aby zafundować naszej skórze dużo głębsze złuszczanie niż to, które możemy przeprowadzić w domu, a więc peelingi chemiczne z wykorzystaniem kwasów.

To także czas na skorzystanie z zabiegów, których ze względu na intensywne promieniowanie słoneczne i częste przebywanie na powietrzu nie możemy wykonywać latem czy wiosną. Do takich zabiegów zalicza się, m.in. zabiegi laserowe, zamykające naczynka, usuwające przebarwienia czy znamiona, a także depilację. 

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?