Skin flooding. Na czym polega ta metoda pielęgnacji?

Skin flooding – na czym polega ten nowy trend w pielęgnacji?

W świecie pielęgnacji skóry pojawia się coraz więcej innowacyjnych metod, które obiecują zdrowszą, bardziej nawilżoną i promienną cerę. Jedną z takich technik, która zyskała ostatnio na popularności, jest skin flooding. Ta metoda wieloetapowego nawilżenia zdobywa uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i entuzjastów pielęgnacji skóry.

Czym jest skin flooding?

Skin flooding to technika, która polega na aplikacji kilku warstw produktów nawilżających, aby intensywnie nawilżyć skórę i „zatopić” ją w wilgoci. Metoda ta, jedna z wielu lansowanych w aplikacji społecznościowej TikTok, wykorzystuje różne rodzaje produktów, od lekkich toników i esencji po bogatsze kremy i oleje. Są one nakładane warstwowo, aby zapewnić maksymalne nawilżenie. Jest to szczególnie ważne w kontekście współczesnych wyzwań środowiskowych, które często przyczyniają się do wysuszania i osłabienia skóry.

Komu polecana jest ta metoda?

Metoda skin flooding jest szczególnie polecana osobom z suchą, odwodnioną skórą, która potrzebuje intensywnej regeneracji. Jest również idealna dla tych, którzy żyją w surowych warunkach klimatycznych lub są narażeni na agresywne czynniki zewnętrzne, takie jak klimatyzacja czy zanieczyszczenia. Warto pamiętać, że każdy rodzaj skóry może skorzystać na właściwie dobranej pielęgnacji warstwowej, pod warunkiem dostosowania produktów do indywidualnych potrzeb.

Skin flooding. Krok po kroku

Skin flooding to cała procedura, a kolejność poszczególnych etapów jest bardzo ważna dla skuteczności tej metody. Oto, jak powinna wyglądać taka pielęgnacja krok po kroku:

Krok 1. Oczyszczenie skóry

Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy, aby przygotować skórę do przyjęcia nawilżających substancji. Zdejmujemy makijaż i domywamy żelem, pianką lub emulsją.

Krok 2. Tonizowanie

Aplikujemy lekki tonik, który przywraca pH skóry i stanowi pierwszą warstwę nawilżającą. Warto „wcisnąć” kosmetyk mocno w skórę, dociskając go dłonią. 

Krok 3. Esencja/serum

Następnie stosujemy głęboko nawilżającą esencję lub serum, które wnikają głębiej w skórę, dostarczając jej intensywnego nawilżenia.

Krok 4. Krem nawilżający + krem SPF

Na to aplikujemy krem nawilżający, który dowilża skórę. 

Krok 5. Olej na noc, filtr na dzień

Na koniec, dla dodatkowej ochrony, możemy zastosować lekki olej, który utrwala poprzednie warstwy i zapewnia długotrwałe nawilżenie. Natomiast w ciągu dnia należy pamiętać o nałóżeniu filtra SPF, który jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji przez cały rok.

Jakich efektów możesz się spodziewać stosując metodę skin flooding?

Stosując metodę skin flooding, możemy oczekiwać, że nasza skóra stanie się bardziej nawilżona, elastyczna i promienna. Regularne stosowanie tej metody może również pomóc w zmniejszeniu drobnych linii i zmarszczek, a także poprawić ogólną teksturę skóry. Długoterminowo skin flooding wzmacnia barierę ochronną skóry, czyniąc ją mniej podatną na uszkodzenia środowiskowe.

Choć skin flooding, to skuteczna metoda nawilżania, należy ją stosować z umiarem. W niektórych przypadkach może bowiem dojść do przeciążenia skóry i zablokowania porów. Indywidualnie dopasowane produkty nawilżające i regularna ocena reakcji skóry są kluczowe dla osiągnięcia najlepszych wyników.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *