Wakacyjna kosmetyczka. Jakie kosmetyki warto zabrać na urlop?

kobieta osłania twarz przed słońcem w ręku ma okulary przeciwsłoneczne

Jakie kosmetyki warto zabrać na urlop? Podpowiadamy

Mało kto lubi pakowanie, bywa ono męczące i stresujące, zwłaszcza  gdy wyjeżdżamy na urlop. Dowiedz się, jakie kosmetyki warto zabrać ze sobą na urlop i jak spakować  je do samolotu.. 

Wakacyjna kosmetyczka. Co powinno się w niej znaleźć?

Główna zasada przy doborze kosmetyków do wakacyjnej kosmetyczki brzmi: mniej znaczy więcej. W kosmetyczkach, które zabieramy na wakacje, nie musimy upychać wszystkiego, co mamy w łazience. Oto nasze porady.

Kosmetyki na krótki wyjazd

Jeśli wybieramy się na krótki wyjazd, zrezygnujmy z dużych opakowań. Zadbajmy o podstawy, tj.:

·      demakijaż i oczyszczanie twarzy – na krótkim wyjeździe możemy wyjątkowo zrezygnować z kilkustopniowego oczyszczania twarzy, zamiast tego wybierzmy jeden, ulubiony kosmetyk myjący, który sprawdzi się zarówno rano, jak i wieczorem (nie zapomnijmy o toniku);

·      ochrona przeciwsłoneczna – krem z filtrem SPF (minimum 30) to must have każdego wakacyjnego wyjazdu; 

·      pielęgnacja wieczorna – na krótki wyjazd zabierzmy jeden krem, najlepiej zapewniający jednocześnie regenerację po kąpieli słonecznej, jak też nawilżenie;

·      balsam do ciała – skóra na całym ciele również wymaga codziennej regeneracji, szczególnie po całym dniu spędzonym na słońcu czy w wodzie,

·      szampon i odżywka do włosów – na wakacjach nie zapominajmy o pielęgnacji włosów i skóry głowy, na krótki wyjazd zabierzmy wersje mini, które nie zajmą wiele miejsca, a nasze włosy po kąpielach słonecznych i wodnych będą mieć zapewnioną regenerację, nawilżenie i ochronę,

·      nie zapomnijmy o paście do zębów, dbanie o zdrowy uśmiech to też pielęgnacja.

Krótki, wakacyjny wyjazd do świetna okazja, by wykorzystać gromadzone często próbki kosmetyków. Nie zajmują wiele miejsca i z powodzeniem zastąpią produkty w większych opakowaniach. Uważajmy jednak na kosmetyki, których jeszcze nie stosowaliśmy. Skutki takich testów w czasie wakacji, np. alergie i inne niepożądane reakcje, mogą nam je mocno uprzykrzyć.

Kosmetyki na długi wyjazd 

Na długi wyjazd, gdy zabieramy większe walizki, możemy trochę bardziej „zaszaleć”. Mając więcej miejsca, nie musimy rezygnować np. z kilkuetapowego oczyszczania twarzy ani z kremów na dzień i na noc. Możemy też spokojnie zapakować kosmetyki w normalnych objętościach.

Jeśli zatrzymujemy się w hotelu, i mamy więcej czasu niż zwykle, warto trochę bardziej i mniej pospiesznie niż zwykle zatroszczyć się o naszą twarz, włosy i ciało. Skoro urlop to czas na regenerację, czemu nie podejść do niej holistycznie?!

Jeśli chcemy z wakacji wrócić wypoczęci i chcemy, aby tak też wyglądała nasza skóra, zorganizujmy sobie podczas wyjazdu małe spa. Jeśli w naszym hotelu nie ma gabinetów oferujących odnawiające zabiegi, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zafundowali je sobie sami. Wystarczy wrzucić do walizki zaledwie trzy kosmetyki więcej niż na krótki wyjazd i mamy to. Jakie to kosmetyki? Peeling do twarzy, maska intensywnie regenerująca oraz peeling do ciała. Dzięki nim nawet w hotelowej łazience, przy lampce wina zamówionej do pokoju, poczujemy się jak w spa. 

Jak spakować kosmetyki do samolotu?

Linie lotnicze mają określone wymagania dotyczące transportu kosmetyków. Pamiętajmy, że inaczej pakujemy je do bagażu podręcznego, a inaczej – gdy lecą w walizce rejestrowanej, którą odprawiamy.

Kosmetyki w bagażu podręcznym

Jeden litr – tyle łącznie kosmetyków możemy wrzucić do bagażu podręcznego. 

Jakiej więc pojemności mogą być kosmetyki zabierane do samolotu? Nie większej niż 100 ml na jeden pojemnik, który powinien (ale nie musi) być przezroczysty. 

Jak przewozić kosmetyki w samolocie? Wszystkie kosmetyki należy przewozić razem, w przezroczystej kosmetyczce lub foliowej torebce, najlepiej wzmocnionej i zamykanej strunowo. 

Ważne! Kosmetyki przewożone w kabinie samolotu muszą mieć płynną konsystencję, przy czym za płyny uważa się także krem, pastę do zębów, żel, piankę w aerozolu, dezodorant, podkład, tusz do rzęs itd. 

Dodajmy, że w samolocie bardzo przydatne są kosmetyki, takie jak nawilżane chusteczki (do higieny intymnej czy demakijażu, a także do rąk), mgiełka do twarzy, krem do rąk czy płyn do ich dezynfekcji.

Kosmetyki w bagażu rejestrowanym

Jeśli chodzi o bagaż rejestrowany, nie ma ograniczeń co do objętości, rodzaju ani też opakowań kosmetyków. Warto jednak mieć na uwadze, że sam bagaż ma ograniczenia co do wagi, a kosmetyki do lekkich nie należą, więc zachowajmy umiar.

Z pewnością należy pamiętać o zabezpieczeniu kosmetyków (zarówno tych płynnych, jak i półpłynnych) przed rozlaniem się. Wybierzmy opakowania plastikowe, zamiast szklanych, które są bardziej podatne na uszkodzenia w czasie wstrząsów i rzucania walizkami przez obsługę lotnisk. Kosmetyki zapakujmy w odrębne woreczki, które włóżmy do dobrze zabezpieczonej kosmetyczki, z organizerem, gumkami i przegródkami, tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia produktów znajdujących się w walizce.

Porady dla podróżników

Pakując wakacyjną kosmetyczkę, zwróćmy uwagę na kilka ważnych cech, jakie powinny mieć wrzucane do niej kosmetyki:

·       wielofunkcyjność – jeśli możemy zastosować jakiś kosmetyk do co najmniej dwóch celów, np. żel do higieny intymnej stosowany również jako żel do mycia całego ciała, zróbmy tak,

·       wydajność – pamiętajmy, że mniej znaczy więcej, jeśli więc wiemy, że jakiś kosmetyk jest bardzo wydajny i nie potrzebujemy go za wiele, zabierzmy go,

·       małe rozmiary opakowań – niekoniecznie muszą to być gotowe wersje mini, choć wielu producentów ma je w swojej ofercie, możemy po prostu przelać lub przełożyć trochę kosmetyków do mniejszych opakowań,

·       bezpieczne opakowania – wybierajmy opakowania mające ochronę przed rozlaniem oraz odporne na wstrząsy i uderzenia, których podczas transportu nie da się uniknąć, raczej nie zabierajmy ze sobą (nawet do bagażu rejestrowanego) kosmetyków w szklanych opakowaniach, bo źle zabezpieczone mogą wyrządzić sporo szkód w naszym wakacyjnym dobytku, gdy pękną lub się stłuką.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?