Balsam upiększający – co to jest?

resibo_balsamy upiększające_nogi_opalenizna_odcienie

Balsam upiększający, brązujący, samoopalacz, rajstopy w spray’u. Czym się różnią? Dlaczego warto sięgnąć po najmniej jeszcze popularne balsamy upiększające? Właśnie teraz, latem jest idealny czas, żeby przetestować je na własnej skórze.

Alternatywa dla opalania

Odkąd wiemy, że opalenizna, choć wygląda pięknie, jest niezdrowa, producenci kosmetyków i salony dwoją się i troją, by znaleźć bezpieczne dla skóry alternatywy. Na rynku nie brakuje więc balsamów brązujących, samoopalających, rajstop w spray’u czy usług zastępujących solaria, jak np. opalanie natryskowe. Do listy tej dołączają powoli balsamy upiększające. Pomagają nie tylko przyciemnić kolor skóry, ale też wyrównać niedoskonałości czy podkreślić atuty. Cel jest podobny, ale droga do niego różna. Przyjrzyjmy się dziś wszystkim rodzajom takich produktów.

Samoopalacze

Jak sama nazwa wskazuje, to sposób na to, by w krótkim czasie zyskać opaleniznę bez leżenia godzinami na słońcu. Nie są to tylko balsamy, ale także kremy, mgiełki do ciała czy chusteczki. Cechą samoopalaczy jest ich intensywne działanie, dlatego stosując je trzeba przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze, powinny być aplikowane po peelingu, inaczej mogą nie zabarwić skóry równomiernie. Po drugie, stosując go trzeba odczekać, aż naprawdę dobrze się wchłonie, bo inaczej może brudzić ubrania. Trzeba też pamiętać, aby po aplikacji bardzo dokładnie umyć dłonie, inaczej pozostaną żółte plamy. Po trzecie, wiele samoopalaczy – ze względu na zawarte w nich substancje aktywne – w reakcji ze skórą pozostawia charakterystyczny, intensywny zapach. Poza wywoływaniem na skórze efektu opalenizny, nie spełniają dodatkowych funkcji.

Balsamy brązujące

Działają o wiele łagodniej niż samoopalacze i pozwalają na stopniowanie opalenizny. Można więc dzięki nim samemu decydować, jak mocny odcień brązu chcemy mieć na skórze. Wzmacniać go będzie każda kolejna nałożona warstwa. Są mniej kłopotliwe, jeśli chodzi o nierówności czy zacieki na skórze, a zapach mają zdecydowanie mniej intensywny. Balsamy brązujące to jednocześnie kosmetyki działające tak jak klasyczne balsamy, czyli mające również funkcje pielęgnacyjne, jak nawilżanie, czy poprawiające jakość skóry, jak np. ujędrniające.

Rajstopy w spray’u

To produkt przeznaczony konkretnie do poprawiania wyglądu skóry na nogach. Doskonale kryją wszystkie niedoskonałości – sińce, rozszerzone naczynka, ranki czy „marmurkową” skórę, na którą skarży się wiele kobiet o skórze płytko unaczynionej. Ich cechą jest odwracalność – po prostu się je zmywa przy użyciu gąbki czy myjki (nie samym żelem czy mydłem, bo są to produkty wodoodporne). Są łatwe w nakładaniu dzięki spray’owi, ale można je też rozsmarowywać i dzięki temu dbać o równomierne nałożenie. Są bardzo trwałe jak na kosmetyk zmywalny, bo dobre rajstopy w spray’u spokojnie wytrzymają cały dzień bez smug czy spływania. Mankamentem może być to, że mogą lekko brudzić ubranie, ale jedynie z powodu pocierania. Ten produkt to zbawienie dla wielu kobiet, które chcą poprawić wygląd skóry na nogach, ale bez noszenia rajstop czy nakładania balsamów brązujących albo samoopalaczy. Podobną alternatywą są balsamy o działaniu upiększającym.

Balsamy upiększające

To balsamy pozwalające poprawić wygląd całego ciała, a w przypadku naszych Mastertouch Body Balm i Superstar Body Balm – także twarzy. Można powiedzieć, że są to produkty z pogranicza pielęgnacji i makijażu. Cechą balsamów upiększających jest to, że nie muszą się wiązać z opalenizną (Mastertouch wyrównuje niedoskonałości i nadaje skórze piękny efekt glow), a jeśli mają wywoływać jej efekt, to podobnie jak w przypadku balsamów brązujących można go stopniować (Superstar może stworzyć opaleniznę od lekkiej do bardzo mocnej, i to bez względu na rodzaj karnacji). Są to kosmetyki doskonałe i na co dzień, i na wielkie wyjścia. Nasze dwa balsamy można łączyć ze sobą na skórze, wykorzystując je jak produkty do konturowania, poprawiając w ten sposób wygląd nóg czy dekoltu. Zobacz, jakie tricki możesz zrobić z naszymi balsamami.

Efekty działania balsamów, takich jak Mastertouch i Superstar, tak jak przy rajstopach w spray’u, są całkowicie odwracalne. Wystarczy po prostu dokładnie umyć ciało. Dodatkowo są to kosmetyki, które jednocześnie pielęgnują skórę, choć warto użyć je w towarzystwie zwykłego balsamu do ciała. Nakłada się je po jego wchłonięciu, ale też można je z nim mieszać. Jeśli jeszcze ich nie testowałyście, koniecznie spróbujcie!

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *