Bańka chińska na cellulit. Sposób na gładką skórę – Blog – Resibo

masażysta wykonuje masaż pleców bańką chińską

Bańka chińska na cellulit. Sprawdź, jak to działa!

Choć wielu z nas już się z nią spotkało, wokół tematu używania bańki chińskiej nadal jest wiele niejasności. Czemu służy i w jakich sytuacjach powinno się jej używać? Czy można korzystać z niej samodzielnie w domu, czy raczej w specjalistycznym gabinecie? Jakich efektów się spodziewać?

Czym jest bańka chińska?

Bańka chińska to jedna z odmian bańki próżniowej, której stosowanie, w odróżnieniu od tradycyjnych, szklanych baniek lekarskich, nie wymaga ogrzewania. Metoda tradycyjna polega na ogrzewaniu szkła od wewnątrz podpalonym wacikiem, zanurzonym wcześniej w alkoholu, w wyniku czego powstaje próżnia i bańka przysysana jest do skóry.

Wersja chińska jest wykonana z gumy lub silikonu, a jej działanie polega na wytworzeniu podciśnienia poprzez dociśnięcie do ciała i zassanie tkanki skórnej. W ten sposób można z jej pomocą wykonywać masaż, który bardzo pozytywnie oddziałuje, m.in.:

  • redukuje cellulit i ujędrnia,
  • poprawia ukrwienie,
  • działa jak drenaż limfatyczny – wspomaga pozbywanie się toksyn z organizmu, zmniejsza obrzęki i przyspiesza przemianę materii,
  • redukuje bóle kręgosłupa,
  • zmniejsza napięcie mięśniowe.

Regularnie wykonywany masaż bańką chińską pomaga w widoczny sposób zwalczać cellulit i wyraźnie wymodelować sylwetkę. Spektakularne efekty daje w połączeniu ze zdrową dietą i treningami, jest więc świetnym uzupełnieniem procesu odchudzania.

W przypadku masażu twarzy, szyi i dekoltu możemy się spodziewać takich efektów, jak:

  • redukcja zmarszczek,
  • uelastycznienie i ujędrnienie skóry,
  • pobudzenie krążenia krwi,
  • oczyszczanie porów i usuwanie toksyn,
  • wspomaganie usuwania opuchlizny z twarzy,
  • rozluźnienie napięcie mięśniowego, dzięki czemu twarz wygląda na zrelaksowaną.

Bańka chińska: do masażu jakich partii ciała się nadaje?

W zależności od rozmiaru baniek, stosuje się je do różnych partii ciała. Większe, o średnicy 5-6 cm, są przeznaczone do masażu brzucha, ud, pośladków oraz pleców. Mniejszych, o średnicy od 2,5 do 4 cm, używa się do masowania łydek, ramion oraz barków. Z kolei do masażu twarzy, szyi i dekoltu produkowane są jeszcze mniejsze bańki o wydłużonym, stożkowatym kształcie. Bańka chińska do twarzy ma średnicę od 0,5 do 0,7 cm.

Bańka chińska: jak używać tego akcesorium?

Bańkę chińską możemy stosować zarówno w gabinecie masażu, u kosmetologa, jak też samodzielnie, w zaciszu domowym. Ważne, aby pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, skóra przed takim zabiegiem musi być oczyszczona i wysuszona. Po drugie, należy wetrzeć w nią olej, który da poślizg i sprawi, że przyssaną bańkę łatwiej będzie przesuwać po skórze, wykonując masaż.

Warto w tym celu skorzystać z olejów, mających dodatkowe działanie antycellulitowe, jak np. makadamia, jojoba czy kokosowy. Ale jeśli nie mamy żadnego pod ręką, sięgnijmy po prostu o oliwę z oliwek albo weźmy ze swojej kosmetycznej półki olejek do demakijażu Resibo. Zawiera m.in. olej z pestek winogron, który zmiękcza i ujędrnia skórę oraz wzmacnia naczynia krwionośne, a także olej awokado, mający działanie uelastyczniające, regenerujące i nawilżające.

Bańka powinna być przytwierdzona do ciała, tak aby tkanka skórna została zassana do jej wnętrza. Wystarczy przyłożyć końcówkę do nasmarowanej olejkiem skóry, docisnąć górną część, a następnie puścić.

Pamiętajmy o tym, aby masaż – podobnie jak w przypadku szczotki do ciała – wykonywać zawsze w kierunku serca. W tym celu bańkę umieszczamy w najniższym miejscu masowanej partii ciała (np. w okolicach kości ogonowej, masując plecy czy tuż nad kolanem, masując udo i biodro).

Masaż bańką chińską można wykonywać zarówno prostymi, długimi ruchami w kierunku serca (np. od kolana do biodra), jak też łagodniejszymi ruchami okrężnymi.

Wypróbuj rekomendacje
przygotowane przez nasze specjalistki

Oily One
olejek do demakijażu
Szczotka do ciała
Work Work Work
specjalistyczny balsam ujędrniający

Bańka chińska: przeciwskazania zdrowotne

Ponieważ bańka chińska działa m.in. na układ krwionośny i limfatyczny, istnieją przeciwwskazania do jej stosowania. Nie należy takiego masażu wykonywać u osób z chorobami onkologicznymi i zakaźnymi, u kobiet w ciąży, a także u dzieci przed ukończeniem 12. roku życia (ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry) oraz u osób w podeszłym wieku (zmniejszona elastyczność skóry). Ponadto przeciwwskazaniami są menstruacja, żylaki, a także choroby przebiegające z upośledzeniem krzepnięcia krwi (np. hemofilia, skłonność do krwiaków i żylaków). Nie należy masażu bańką chińską wykonywać także u osób z niektórymi chorobami skóry (np. łuszczyca), a także u osób z cerą naczynkową.

W razie wątpliwości i aby uniknąć przykrych konsekwencji, warto każdorazowo skonsultować się z lekarzem.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *