Domowe spa – Rytuał Odnowa

resibo_odnowa

Domowe spa to dziś coś zupełnie innego niż jeszcze wiele lat temu. Tak, jak rozwija się kosmetologia gabinetowa, tak też rozwijają się możliwości wykonania naprawdę skutecznych zabiegów w zaciszu własnego domu, przy ulubionej muzyce. A co najważniejsze – dokładnie wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Tym łatwiej stworzyć sobie taki domowy rytuał. Dzisiaj Walentynki, święto zakochanych. Ale miłość do siebie, dbanie o siebie, rozpieszczenie się też są bardzo ważne. Temu właśnie poświęcam ten artykuł.

W poszukiwaniu czasu dla siebie

Nie ma się co oszukiwać. Jesteśmy coraz bardziej zabiegane. Bywa, że znalezienie czasu na zabiegi kosmetyczne w gabinetach, gdy z jednej strony praca, a z drugiej – dom, dzieci, obowiązki – graniczy z cudem. Oczywiście, zachęcam Cię, żebyś choć raz w miesiącu spróbowała taką chwilę dla siebie znaleźć. Jeśli nie uda się u kosmetyczki, to czemu nie spróbować we własnym domu? Mam na to doskonały sposób – nasz Rytuał Odnowa.

Co nam dają rytuały?

Rytuały są nam potrzebne, bo pomagają porządkować rzeczywistość. Powodują, że mamy poczucie stałości, niezmienności pewnych rzeczy. Dla jednych takim rytuałem będzie poranna szklanka wody z cytryną, dla innych – filiżanka kawy. Jedni potrzebują każdego dnia przebiec 10 km, inni – muszą codziennie obejrzeć choć jeden odcinek ulubionego serialu. Niezależnie od tego, co kto z nas lubi, ważne, aby te rytuały mieć, bo tworzą one pewną magię w naszej codzienności. Rytuały wprowadzają do naszej codzienności nie tylko pewną rutynę i powtarzalność, a dzięki temu sprawiają, że czujemy się bezpiecznie. Bardzo ważne są również te związane z naszą higieną osobistą czy pielęgnacją.

Rytuał Odnowa

jest wyjątkowy, dlatego że został pomyślany o tym, abyśmy w zaciszu własnego domu mogły poczuć się, jak w ekskluzywnym spa. To taki moment tylko dla nas. Chwila wytchnienia od codzienności. Czas na zatrzymanie się w codziennym biegu. W dodatku skuteczność kosmetyków, które wchodzą w skład tego rytuału, jest tak wielka, że zabieg z powodzeniem może konkurować z gabinetowym. Efekt zobaczysz natychmiast, a relaks – murowany. Zobacz, jak krok po kroku zamienić Twoją łazienkę w małe, przytulne spa.

Krok 1 – otul się magią

Zapal świeczkę Magia i otul się jej zapachem. Tworzące go paczula i drzewko różane to połączenie dwóch zapachów, które wzmacniają się nawzajem podkreślając swoją wyjątkowość i tworząc kompozycję, która roztacza wokół prawdziwie magiczny zapach. Sojowa świeca pali się o wiele dłużej niż tradycyjna, a drewniany knot przyjemnie trzaska, przypominając drewno w kominku.

Krok 2 – zrób coś tylko dla siebie

Włącz ulubioną muzykę – niech snuje się łagodnie wokół Ciebie. Jeśli wolisz mocniejsze rytmy – nie żałuj sobie. W końcu to czas dla Ciebie. Zaparz sobie ulubioną herbatę, zrób kakao albo nalej lampkę wina. Najlepsze jest to, że domowe spa należy do Ciebie i to Ty decydujesz, jak spędzisz ten czas.

Krok 3 – zabezpiecz włosy

Ochrona Twoich włosów podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych jest bardzo ważna. Wybierz do tego opaskę do włosów. Zabezpieczy je przed zabrudzeniem i zmoczeniem, zapobiegnie wysuwaniu się kosmyków. 

Krok 4 – czas na złuszczanie 

Nasza skóra cały czas obumiera, a następnie regeneruje się. Cykl odnowy naskórka trwa 28 dni. To czas potrzebny na wytworzenie nowych komórek skóry, które przemieszczają się do jej górnych warstw, zastępując te martwe. W warunkach idealnych i przy bardzo młodej cerze proces ten nie wymaga wspomagania. Jednak gdy skóra zaczyna się starzeć (proces ten rozpoczyna się już około 25. roku życia, gdy zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny), jej wspomaganie produktami złuszczającymi jest bardzo ważne. 

Złuszczanie pomaga odsłonić nowy, świeży naskórek, a jednocześnie utrzymać zewnętrzną warstwę skóry w dobrej kondycji. Takie zadanie ma właśnie multifunkcyjny peeling do twarzy. Dzięki specjalnie dobranym składnikom głęboko, ale delikatnie złuszcza i szybko oraz skutecznie odbudowuje warstwę rogową naskórka. Dodatkowo nawilża i odżywia skórę, poprawiając jej koloryt i ogólny stan. Co ważne, działa długofalowo, a więc z każdym kolejnym użyciem kondycja skóry staje się lepsza. 

Zobacz, jak stosować peeling.

Krok 5 – całkowita odnowa 

Oczyszczona i złuszczona skóra jest świetnie przygotowana, aby w pełni wykorzystać aktywne substancje zawarte w maskach. Instant Beauty Mask jest pod tym względem wyjątkowa. Dzięki zawartości m.in. pozyskiwanego z cykorii oligosacharydu daje efekt natychmiastowego liftingu, a ujędrnienie i napięcie skóry jest długotrwałe. Maska w widoczny sposób zmniejsza zmarszczki. Po jej zastosowaniu skóra od razu odzyskuje zdrowy koloryt i blask. Zobaczysz, jak promienna się stanie. Dodatkowo, dzięki specjalnie dobranym składnikom, maska działa silnie przeciwstarzeniowo i regenerująco. Efekt jest naprawdę widoczny natychmiast i gołym okiem. 

Zobacz, jak stosować maskę.

Ten właśnie duet – multifunkcyjny peeling do twarzy oraz Instant Beauty Mask – daje tak spektakularne efekty, że naprawdę takie domowe spa może z powodzeniem konkurować z wieloma zabiegami gabinetowymi. A biorąc pod uwagę, na jak długo wystarczą Ci oba kosmetyki, jest nieporównanie tańszy 😉

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?