Jak osiągnąć efekt tafli na włosach? Zabiegi w domu i salonie

Jak osiągnąć efekt tafli na włosach?

Idealnie lśniące, gładkie włosy kojarzą się z ich zdrowiem i odpowiednią pielęgnacją. Być może dlatego tak wiele osób dąży do osiągnięcia tzw. efektu tafli na włosach, czyli ultragładkich, lśniących włosów, które odbijają światło niemal jak lustro. Jak uzyskać efekt tafli na włosach? Czy można go osiągnąć za pomocą domowych metod, czy tylko dzięki profesjonalnym zabiegom w salonach fryzjerskich?

Efekt tafli na włosach – co to znaczy?

Włosy, które wyglądają jak tafla wody czy lodu, są idealnie gładkie, lśniące, nie wykazują żadnych oznak puszenia się, czy niekontrolowanego kręcenia. Ten efekt jest często kojarzony z dobrze zadbanymi, nawilżonymi i zdrowymi włosami. Warto dodać, że najłatwiej go osiągnąć osobom z włosami niskoporowatymi. Niemniej w przypadku innych rodzajów włosów również istnieją sposoby osiągnięcia takiego efektu. Na pewno nie będzie on długotrwały, ale wystarczy, by zabłysnąć przez na przykład podczas przyjęcia.

Jak uzyskać efekt tafli na włosach?

Osiągnięcie efektu tafli na włosach wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zastosowania skutecznych technik stylizacji. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na domowe metody, czy profesjonalne zabiegi w salonie, istnieją sprawdzone sposoby na uzyskanie tego pożądanego połysku i gładkości. Poniżej przedstawiam różne techniki i wskazówki, które pomogą osiągnąć efekt tafli na włosach zarówno w zaciszu domowym, jak i dzięki pomocy specjalistów. Oczywiście, im wyższa porowatość włosów, tym o to trudniej. Ale nie jest to niemożliwe.

Domowe sposoby na efekt tafli

Jeśli chcemy osiągnąć efekt tafli na włosach, istnieją domowe sposoby. Ważne jest regularne stosowanie odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej, która pomoże zadbać o zdrowie włosów. Drugim elementem są kosmetyki i narzędzia do stylizacji. Jak wspomniałam wcześniej, wiele zależy tutaj od stopnia porowatości włosów i ich kondycji. Zdrowe, wypielęgnowane, zawierające odpowiedni poziom wilgotności włosy zdecydowanie łatwiej będzie ujarzmić i wygładzić niż suche i zniszczone. Co więcej, w tym drugim przypadku może się to okazać czasochłonne i najpierw trzeba po prostu zadbać o stan naszych włosów.

Popularnym domowym sposobem jest stosowanie wody lamelarnej, czyli specjalnej wody, używanej w produktach do pielęgnacji skóry i włosów. Swoje właściwości zawdzięcza ona unikalnej strukturze, która naśladuje warstwę lipidową skóry i włosów. Lamelarne, czyli warstwowe, układy w tej wodzie sprawiają, że jest ona szczególnie skuteczna w nawilżaniu, wygładzaniu i regeneracji włosów oraz skóry głowy.

Osiągnięcie efektu lustrzanego połysku na włosach jest możliwe w bardzo krótkim czasie, ponieważ woda działa już po kilkudziesięciu sekundach. Drobne cząsteczki o działaniu regeneracyjnym, wygładzającym i nabłyszczającym bardzo szybko przenikają przez łuski włosa. Efektem tego procesu są włosy nieskazitelnie gładkie, miękkie i lśniące jak lustro. Co ważne, woda nie powoduje obciążenia włosów. Pozostają one niepofalowane, łatwo się rozczesują i są bardziej „uległe” w procesie stylizacji. 

Innym sposobem jest suszenie włosów po myciu chłodnym strumieniem powietrza suszarki (najlepiej wyposażonej w jonizator) i tzw. prostowanie ich na szczotce. Włosy suszymy chłodnym nawiewem z zachowaniem kierunku ich wzrostu, a jonizacja pomaga zamknąć łuski włosów i sprawia, że są gładsze. Idealnym narzędziem do tego będzie szczotka z naturalnego włosia, najlepiej taka, która pozwala na przepływ powietrza z suszarki, co skutecznie pomaga w wygładzeniu włosów. Po zastosowaniu takiego sposobu suszenia włosy są naturalnie proste, gładkie i nabierają połysku niczym lustrzana tafla.

Efekt tafli – zabiegi w salonach

Jeżeli masz na celu uzyskanie długotrwałego efektu wygładzenia włosów, zwiększenia ich blasku i codziennego lustrzanego połysku, to profesjonalne zabiegi prostujące w salonie fryzjerskim będą doskonałym wyborem. Do takich metod należy między innymi keratynowe prostowanie włosów oraz nanoplastia, która skutecznie wygładza kosmyki. Dostępne są też różne rodzaje preparatów do trwałego prostowania włosów, zarówno naturalne, jak i organiczne. Pozwalają one na utrzymanie efektu gładkich, lśniących włosów, przypominających taflę wody przez przynajmniej kilka tygodni.

Jakie kosmetyki mogą pomóc osiągnąć efekt tafli na włosach?

Do osiągnięcia efektu tafli na włosach przydatne są różne kosmetyki. Jak już wspomniałam, szybki efekt przyniesie zastosowanie wody lamelarnej. Warto jednak wdrożyć do naszej pielęgnacyjnej rutyny także inne produkty. Oto kilka z nich:

Osiągnięcie efektu tafli na włosach wymaga regularnej i starannej pielęgnacji w domu, a także profesjonalnych zabiegów w salonie. Wybierając odpowiednie kosmetyki i techniki stylizacji, można znacząco poprawić wygląd i kondycję włosów, a tym samym uzyskać ich pożądany wygląd.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *