Jak prawidłowo suszyć włosy? 5 ważnych zasad

jak prawidłowo suszyć włosy

Jak prawidłowo suszyć włosy, by były zdrowe i piękne?

Wydawałoby się, że suszenie włosów to nieskomplikowana czynność. Bez względu na to, czy pozostawiamy włosy do wyschnięcia w sposób naturalny, czy używamy do suszenia suszarki, warto wiedzieć, jak to prawidłowo robić. 

Jak prawidłowo suszyć włosy? Krok po kroku

Suszenie włosów suszarką nie jest obojętne dla włosów. Silny strumień ciepłego czy wręcz gorącego powietrza może uszkodzić łodygę włosa i spowodować, że pukle nie będą układać się tak, jak byśmy tego chcieli usa cash loans now

Nie suszmy włosów zaraz po umyciu

Łuski mokrych włosów są rozchylone i wypełnione wodą. Gdy pozwalamy im wyschnąć w sposób naturalny, mają czas na to, by wchłonąć potrzebną część wody, a pozostała odparuje. Jeśli jednak poddajemy je działaniu ciepłego (nigdy nie stosujmy gorącego!) powietrza z suszarki, cała woda odparowuje błyskawicznie, a włosy zostają pozbawione naturalnej wilgoci.

Nie trzyjmy włosów ręcznikiem

Rozchylona w wyniku działania ciepłej wody łuska włosa jest podatna na uszkodzenia. Dlatego należy obchodzić się z nią bardzo delikatnie. Zarówno tarcie ich ręcznikiem, jak i szarpanie grzebieniem prowadzi do uszkodzenia łodygi włosa. W konsekwencji włosy się niszczą, są połamane, wyglądają niezdrowo i nie układają się tak, jak chcemy. 

Suszenie zimnym powietrzem

Suszenie włosów zimnym powietrzem suszarki jest najbardziej zbliżone do procesu ich naturalnego schnięcia, ale nie jest ono przyjemne i trwa znacznie dłużej niż w przypadku ciepłego strumienia. 

Można je porównać do schnięcia włosów na wietrze. Suszone zimnym powietrzem włosy mają czas na to, aby zaabsorbować tyle wody, ile potrzebują. Dzięki temu ich łuski się domykają, a pukle są gładkie i lśniące.

Pamiętajmy o kosmetykach termoochronnych

Jeśli myjemy włosy rano i czas nie pozwala nam na suszenie ich w sposób naturalny czy zimnym powietrzem suszarki, stosujmy kosmetyki termoochronne. Przykładem jest Shine Club odżywka wygładzająca, która zawiera innowacyjny emolient – tripelargonin. Jest on pozyskiwany z nasion ostropestu plamistego i zapewnia włosom jedwabiste wykończenie, dodając im blasku, wygładzając i ułatwiając rozczesywanie. Sprawdza się lepiej niż silikony, które są częstym składnikiem kosmetyków termoochronnych.

Trzymajmy suszarkę daleko od głowy

Jeżeli musimy suszyć głowę i nie mamy na to wiele czasu, zadbajmy także o to, aby nie trzymać suszarki zbyt blisko głowy. Dzięki temu działanie strumienia ciepłego powietrza będzie łagodniejsze, a nasze włosy na pewno będą za to wdzięczne. Minimalna odległość suszarki od głowy to 20 cm, a im większa, tym lepiej.

Pamiętajmy, pielęgnacja włosów jest tak samo ważna, jak pielęgnacja twarzy i ciała. Jeśli dbamy o siebie, warto zwrócić uwagę także na to, jak obchodzimy się ze swoją czupryną.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?