Powrót

Lipoliza. Co to jest i na czym polega ten zabieg? – Blog – Resibo

blog resibo kobieta lezy na lozku przykryta poduszka z wysportowanym brzuchem na wierzchu

Na czym polega zabieg lipolizy?

Lipoliza to najprościej rzecz ujmując proces rozpadu komórek tłuszczowych w organizmie, w efekcie którego dochodzi do ich eliminacji. Zabieg tzw. lipolizy iniekcyjnej to kontrolowane doprowadzanie do takiego rozpadu.

Lipoliza — co to za zabieg?

Lipoliza jest bezinwazyjnym, nieoperacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej, którego celem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, a w efekcie modelowanie sylwetki lub korygowanie innych niedoskonałości, takich jak np. cellulit. Początkowo zabieg ten miał być alternatywą dla liposukcji, czyli tzw. odsysania tłuszczu. Okazało się jednak, że wstrzykiwany podczas lipolizy roztwór powodujący rozpad komórek tłuszczowych pomaga także pozbyć się podwójnego podbródka, a nawet worków pod oczami. Wówczas lipoliza przestała być utożsamiana jedynie z „odchudzaniem”.

Lipoliza polecana jest osobom, które chcą szybko i bezpiecznie pozbyć się niewielkich ilości tkanki tłuszczowej w celu poprawy wyglądu.

Rodzaje lipolizy

Na rynku usług kosmetycznym dostępne są cztery rodzaje lipolizy:

  1. iniekcyjna,
  2. ultradźwiękowa,
  3. laserowa,
  4. kriolipoliza.

Wymienione wersje zabiegu różnią się między sobą sposobem działania na tkankę tłuszczową:

  1. lipoliza iniekcyjna – wstrzyknięcie w komórki tłuszczowe roztworu odpowiednio dobranych substancji aktywnych działających (najczęściej są to fosfatydylocholina, deoksycholat, L-karnityna i krzemionka organiczna),
  2. lipoliza ultradźwiękowa – rozpad komórek tłuszczowych stymulowany jest poprzez działanie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, jest to metoda niezwykle precyzyjna, ponieważ fale ultradźwiękowe o wysokiej energii mogą zostać skupione na niewielkim obszarze, dzięki czemu penetracja jest bardzo głęboka,
  3. lipoliza laserowa – tym, co bezpośrednio oddziałuje na komórki tłuszczowe, jest wiązka światła laserowego,
  4. kriolipoliza – polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które ulegają rozpadowi pod wpływem bardzo niskiej temperatury.

Spośród wymienionych, najbardziej inwazyjną metodą jest lipoliza iniekcyjna. Skuteczność każdej z nich jest uzależniona od tego, jak my sami dbamy o nasze ciało i jak duża jest ilość tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty zobaczą osoby, które mają normalną wagę, przestrzegają diety i uprawiają sport, jednak mają problem z pozbyciem się uporczywego nadmiaru tłuszczu w jakiejś partii ciała. Lipoliza to zabieg mało wymagający – wystarczy od 2 do 4 zabiegów, by osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

Na jakie partie ciała można wykonywać lipolizę?

Najczęściej poddawane lipolizie partie ciała to brzuch, uda (zwłaszcza wewnętrzna część), tzw. boczki, pośladki oraz ramiona. Niemniej coraz częściej zabieg ten stosowany jest, by poprawić wygląd twarzy – m.in. poprzez korygowanie podbródka (likwidacja tzw. drugiego podbródka) czy okolic oczu (szczególnie, gdy mamy do czynienia z tendencją do powstawania worków pod oczami).

Alternatywa dla lipolizy

Lipoliza, jak większość usług z zakresu medycyny estetycznej, to spory wydatek (od 300 do 650 zł za jedną sesję). Są jednak inne opcje i możemy z nich skorzystać we własnym domu, podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Z pomocą przychodzą szczotkowanie ciała na sucho oraz kosmetyki ujędrniające. Świetne efekty, zwłaszcza u osób, które przestrzegają diety i dbają o regularną aktywność fizyczną, przynosi Rytuał Ciało. Jego celem jest intensywne ujędrnienie, silne nawilżenie i głębokie odżywienie skóry całego ciała. Wystarczą cztery proste kroki, aby już po dwóch tygodniach takich regularnych zabiegów zobaczyć efekty:

Krok 1 – szczotkujemy ciało na sucho

Krok 2 – bierzemy prysznic w celu oczyszczenia skóry po szczotkowaniu, w trakcie którego można dodatkowo zrobić peeling używając do tego celu regenerujący peeling do ciała,

Krok 3 – wmasowujemy w problematyczne partie ciała specjalistyczny balsam ujędrniający, produkt do zadań specjalnych, który działa antycellulitowo, ujędrnia i wysmukla sylwetkę. Zawarty w nim pro składnik Lipout™ przekształca tkankę tłuszczową magazynującą tłuszcz w tkankę spalającą tłuszcz, przyspiesza proces termogenezy w komórkach, zwiększa elastyczność i jędrność skóry oraz działa antycellulitowo. Efekty potrafią być naprawdę spektakularne i widoczne gołym okiem.

Przeczytaj artykuł: Balsam wyszczuplający – dlaczego naprawdę działa?


Krok 4 – wmasowujemy w pozostałe partie ciała odżywczy balsam do ciała, który zadba o odpowiednie nawilżenie i zregeneruje uszkodzone komórki naskórka.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja ciała przy jednoczesnym dbaniu o siebie może nas uchronić przed koniecznością rozważania, czy powinniśmy korzystać z kosztownych zabiegów medycyny estetycznej.

(Visited 55 times, 1 visits today)

Anita

Anita Odachowska Zakochana w Resibo i naturalnej pielęgnacji, ciekawa świata, szanująca przyrodę i doceniająca siłę roślinnych składników, w ciągłym dążeniu do co najmniej less waste.