Metoda OMO: jak się myje włosy tą metodą? Najważniejsze zasady

Na czym polega metoda OMO?

Świat urody jest dziś o wiele bardziej zorientowany na włosy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Do dyspozycji mamy nie tylko coraz większy wybór kosmetyków do ich pielęgnacji, ale też spory wybór metod mycia włosów. Dziś szerzej o jednej z nich, tzw. metodzie OMO.

Na czym polega mycie włosów metodą OMO?

Metoda OMO (odżywka + mycie + odżywka) to doskonały sposób pielęgnacji dla osób z włosami suchymi, zniszczonymi i łamliwymi. Polega na tym, że najpierw, przed myciem, na dłużej nakładamy na włosy odżywkę, następnie spłukujemy ją i myjemy włosy szamponem, a na koniec nakładamy tą samą lub inną odżywkę, którą spłukujemy lub nie – w zależności od tego, jaki mamy produkt. Najlepsze są naturalne kosmetyki do włosów, ponieważ wzmacniają i utrwalają naturalne procesy zachodzące w skórze głowy i we włosach. 

Jak prawidłowo myć włosy metodą OMO?

Metoda OMO krok pierwszy: odżywka regenerująca

Moczymy włosy, następnie nakładamy na całe pasma (omijając skalp) odżywkę regenerującą, którą pozostawiamy na dłużej, aby zawarte w niej składniki miały czas wniknąć w łuskę włosa. Zawarte w odżywce regenerującej Hair Recharger –składniki, takie jak aminokwasy i proteiny, uzupełniają̨ ubytki w strukturze włosa, a peptydy z zielonego groszku zwiększają̨ ich objętość́ i pogrubiają̨ je. Efekt to zregenerowane, sprężyste i pełne blasku włosy.

Metoda OMO krok drugi: łagodny szampon

Po 10-15 minutach spłukujemy odżywkę i sięgamy po łagodny szampon, którym starannie i delikatnie myjemy włosy i skórę głowy (sprawdź, jak prawidłowo myć włosy krok po kroku). Następnie dokładnie spłukujemy.

Metoda OMO krok trzeci: odżywka po raz drugi

Ostatni etap to nałożenie odżywki odpowiedniej do potrzeb naszych włosów. Jeśli są bardzo zniszczone, możemy ponownie wybrać tę samą odżywkę regenerującą. Jeśli potrzebują nawilżenia – wybierzmy odżywkę nawilżającą, a jeśli mamy problem z puszącymi się i trudnymi do ułożenia włosami – sięgnijmy po odżywkę wygładzającą.

OMO – dla kogo jest ta metoda mycia włosów?

Metoda OMO jest polecana w pielęgnacji i regeneracji włosów zniszczonych, które są:

  • poddawane intensywnej stylizacji, 
  • regularnie prostowane za pomocą prostownicy, 
  • farbowane.

To ratunek nie tylko dla włosów suchych i łamliwych, ale też pomoc w ujarzmieniu włosów wysokoporowatych i średnioporowatych, które mają rozchylone łuski, przez co dość szybko tracą wilgoć i mają tendencję do puszenia się, a także są narażone na zniszczenia.

Metodę OMO chwalą sobie także właściciele włosów kręconych i falowanych, które dzięki temu są łatwiejsze w ujarzmieniu i rozczesaniu. 

Jakie efekty można osiągnąć stosując metodę OMO?

Jeśli myjemy włosy metodą OMO, możemy oczekiwać poprawy poziomu ich nawilżenia, wygładzenia, zlikwidowania skłonności do puszenia się, a także – głębokiej regeneracji. Jeśli stosujemy tę metodę regularnie, możemy liczyć m.in. na:

  • wzmocnienie korzeni włosów,
  • ochronę włosa przed działaniem czynników zewnętrznych (w tym także zabiegów fryzjerskich),
  • głęboką i trwałą regenerację,
  • pozbycie się efektu puszenia,
  • wygładzenie włosów prostych i poprawę skrętu loków.

Jak często należy myć włosy?

Zalecana częstotliwość mycia włosów wynosi 2-3 dni. Jednak jest to sprawa bardzo indywidualna. Bywają przypadki, kiedy włosy potrzebują codziennego umycia, ale też takie, gdy włosy wyglądają dobrze nawet po trzech i więcej dniach. W tym drugim przypadku nie należy jednak kierować się wyglądem włosów, a świadomością, że to część naszego ciała, która jest bardzo mocno narażona na zanieczyszczenia, wchłanianie nieprzyjemnych zapachów itd. Dlatego ich mycie co 2-3 dni, nawet jeśli dobrze wyglądają, jest ważne dla zachowania ich zdrowia.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?