Nasza ściereczka już dostępna w samodzielnej sprzedaży!

Czasem pytacie nas, czy możecie zmyć olejek do demakijażu Resibo za pomocą wacików czy chusteczek. Stanowczo odradzamy i już śpieszymy z wyjaśnieniem, dlaczego 🙂

Nasz olejek to przede wszystkim mieszanka wysokiej jakości zimnotłoczonych olejów, takich jak olej lniany, olej abisyński czy olejek awokado. Olej, jak doskonale wiadomo, jest dość tłusty, a więc nieodpowiednio zmywany będzie się mazał, a ze skutecznego demakijażu nici. Ponieważ w olejku nie chcieliśmy używać żadnego emulgatora, który sprawiłby, że łatwo zmyjemy go samą wodą, dołączyliśmy do niego delikatną, białą ściereczkę z wysokiej jakości mikrowłókna.

Co daje ściereczka?

Przede wszystkim pomaga w skutecznym zmyciu olejku. Ważne, żeby po nałożeniu i wmasowaniu olejku w skórę, zmoczyć ściereczkę w ciepłej wodzie, a następnie delikatnie dociskać do skóry, nie naciągając jej. Ściereczka idealnie wchłania olejek i wszystkie pozostałości makijażu, nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia. Dodatkowo bardzo delikatnie peelinguje skórę, dzięki czemu każdego dnia pozbywamy się resztek zrogowaciałego naskórka.

Z czego jest wykonana?

Z najwyższej jakości mikrowłókna, czyli mieszanki włókien poliestrowych i poliamidowych. Są to włókna syntetyczne o bardzo niskiej gęstości liniowej – 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa! Mają niesamowite właściwości, jeśli chodzi o czyszczenie. Kiedy włókna są suche, przyciągają niektóre zanieczyszczenia elektrostatycznie. Z kolei kiedy je zmoczymy, rozbijają cząsteczki brudu, zasysając je. Właśnie dlatego nasza ściereczka jest tak skuteczna!

Jak o nią dbać?

Wystarczy po każdym użyciu wyprać ją ręcznie używając delikatnego, naturalnego mydła i bardzo dokładnie wypłukać. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się żele do mycia rąk w płynie niż mydła w kostce. Następnie odwiesić do wyschnięcia i gotowe! Kolejnego dnia możesz ją wykorzystać ponownie. Dzięki temu, że ściereczka jest wielokrotnego użytku, starcza na długo i nie przyczynia się do produkcji dodatkowych ilości śmieci w postaci wacików, chusteczek itd. Co ciekawe – jest na tyle cienka, że szybko schnie i dzięki temu nie stanowi środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii – to bardzo ważne!

A co, jeśli się zniszczy lub przestanie dopierać?

To też częste pytania. Niestety, woda w Polsce jest różnej twardości. Używamy też różnych mydeł. Dlatego u jednej osoby ściereczka będzie cały czas biała, doprana i posłuży na dłużej, a u innej – po pewnym czasie zacznie żółknąć i będzie ochota ją wymienić. Dlatego zdarzają się nam pytania o możliwość zakupienia ściereczki osobno, bo bardzo kochacie ten wieczorny rytuał, kiedy przykładacie ciepłą ściereczkę do twarzy i zmywacie nie tylko makijaż, ale też zmęczenie z całego dnia. I tu mamy wspaniałą wiadomość! Ściereczka jest już dostępna w naszym sklepie internetowym! KLIK Przyda się też wtedy, kiedy z olejku korzysta więcej niż jedna osoba 🙂

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?