Olej z pestek moreli na skórę i włosy. Jak go prawidłowo stosować?

energetyzująca esencja odmładzająca wyciskana na dłoń

Olej z pestek moreli – jak prawidłowo stosować go na skórę i włosy?

Oleje tłoczone na zimno to jedne z najcenniejszych składników kosmetycznych. Surowców, z których można je pozyskiwać, w naturze nie brakuje. Jednym z nich są pestki moreli. Jakie właściwości ma olej z pestek moreli? Jak i kiedy można go stosować?

Jak i na co działa olej z pestek moreli?

Jak każdy olej, także olej z pestek moreli wykazuje mnóstwo korzystnych właściwości zarówno dla organizmu, jak i dla skóry oraz włosów. Przede wszystkim jest naturalnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych – oleinowego, linolowego oraz palmitynowego, które wspierają system odpornościowy i pracę serca. W składzie oleju z pestek moreli znajdziemy także sole mineralne, witaminy A i E, a także witaminy z grupy B, w tym B17, co do której powszechnie uważa się, że ma działanie antynowotworowe. Ponadto zawarte w tym oleju fitosterole obniżają poziom cholesterolu we krwi. 

Działanie oleju z pestek moreli na skórę jest wielofunkcyjne, m.in. nawilża, ujędrnia i wygładza naskórek, odmładza i niweluje zmarszczki, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Ponadto jest bardzo podobny do warstwy hydrolipidowej, więc bardzo dobrze się wchłania, a zarazem jest bardzo łagodny dla skóry i może być stosowany bezpośrednio na nią w każdym stężeniu.

Kto powinien stosować olej z pestek moreli?

Olej z pestek moreli może być stosowany niezależnie od rodzaju cery. Jest tak łagodny, że polecany jest do bezpośredniego nakładania na skórę (np. podczas masażu) nawet dla dzieci i osób z alergiami czy atopowym zapaleniem skóry. Po ten olej powinny sięgnąć szczególnie osoby ze skórą dojrzałą, a także wrażliwą, podrażnioną, przesuszoną i borykającą się ze stanami zapalnymi.

Co ważne, olej z pestek moreli ma wyjątkowo niską komedogenność, więc mogą go stosować także osoby z cerą skłonną do zapychania porów, zaskórników i trądziku, a ze względu na jego inne właściwości – świetnie sprawdzi się także w przypadku zaognionych zmian trądzikowych.

Jak prawidłowo stosować olej z pestek moreli?

Przede wszystkim stosujmy olej w czystej, nierafinowanej postaci. Wówczas mamy pewność, że zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości. To bardzo delikatny surowiec, dzięki czemu jest niskie prawdopodobieństwo wywołania podrażnień czy reakcji alergicznych. Dlatego może być aplikowany bezpośrednio na skórę twarzy, ciała i włosy. 

Olej z pestek moreli na twarz

Na twarz możemy nakładać olej z pestek moreli w czystej postaci bez większych obaw o podrażnienia czy alergieSkutecznie nawilży on skórę, odżywi, a także zadba o jej elastyczność i jędrność. Ponadto przy systematycznym stosowaniu możemy się spodziewać zmniejszenia zmarszczek i zniwelowania przebarwień. Olej z pestek moreli działa również przeciwobrzękowo i zmniejsza, a nawet usuwa cienie pod oczami.

Olej z pestek moreli na włosy

Olej z pestek moreli jest bardzo popularnym surowcem do olejowania włosów, ale też pielęgnacji skóry głowy. Świetnie poradzi sobie z przypadkami łupieżu czy łuszczycy. Ponadto dobrze nawilża skórę, a także łagodzi podrażnienia i stany zapalne.

Olej można stosować do wszystkich rodzajów włosów, ale najbardziej wskazany jest do włosów wysokoporowatych. To wynika z jego składu i właściwości: 

  • uzupełnia otwarte łuski włosów, 
  • przywraca włosom sprężystość, 
  • wygładza łuskę. 

W efekcie włosy są bardziej błyszczące i wyglądają zdrowiej. 

Olej z pestek moreli można stosować samodzielnie lub mieszać z odżywkami czy maskami do włosów. 

Olej z pestek moreli na skórę

Olej z pestek moreli świetnie nadaje się do masażu, i to nie tylko osób dorosłych, ale również i dzieci. Można go też stosować do nawilżania przesuszonych pięt, dłoni, kolan czy łokci. Jest doskonałym kosmetykiem do skory suchej, podrażnionej. 

Można wykorzystać ten olej również jako bazę do naturalnego peelingu do ciała. Wystarczy dodać do niego cukier czy np. kawę.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?