Płytka gua sha do masażu twarzy: jak wykonać nią masaż?

plytka gua sha resibo blog

Płytka gua sha do masażu twarzy: jak wykonać nią masaż twarzy?

Płytka gua sha to niewielki kawałek kamienia, który zdetronizował mający to samo przeznaczenie hit ostatnich lat – jadeitowy roler do masażu twarzy. Czym jest płytka gua sha, jak działa i skąd tak wielka jej popularność?

Płytka gua sha – czym jest i do czego służy?

Gua sha to niewielka, płaska, wykonana najczęściej z jadeitu lub różowego kwarcu płytka o różnych kształtach, (może przypominać serce, literę V lub motyla). Kamień ten jest gładki, a jego brzegi zaokrąglone. Nazwa płytki pochodzi od tradycyjnej chińskiej metody masażu twarzy i szyi, której celem jest pocieranie skóry kamieniem w celu pobudzenia w niej energii witalnej (w medycynie Wschodu nazywanej „chi”). Masaż taką płytką poprawia również mikrokrążenie krwi w skórze, przez co ją dotlenia, wspiera proces detoksykacji, a także rozluźnia mięśnie. Efekty regularnego stosowania płytki gua sha to poprawa napięcia skóry i przywrócenie jej młodego wyglądu.

Jaka jest różnica pomiędzy płytką gua sha a rollerem jadeitowym?

Płytka gua sha ma dokładnie takie samo przeznaczenie co dłużej nam znany roller do masażu twarzy i szyi. Oba przyrządy mogą być wykonane z różnych kamieni, jednak najczęściej spotykane to jadeit, czyli kamień szlachetny, oraz różowy kwarc, czyli ozdobny minerał w kolorze różowym. Funkcja każdego z nich jest taka sama, jednak działanie i efekty nieco inne. Ze względu na technikę roller działa na skórę delikatniej – przede wszystkim poprawia jej ukrwienie oraz usuwa obrzęki i opuchlizny, choć przy regularnym stosowaniu możemy obserwować także wygładzenie zmarszczek czy poprawę owalu twarzy. Płytka gua sha ma dużo bardziej intensywne działanie. Stosując ją, używamy bowiem większego nacisku na skórę i jest to bardziej drapanie niż gładzenie (jak w przypadku rollera). To z kolei sprawia, że efekty używania płytki widoczne są szybciej i są bardziej spektakularne. Jakie? O tym piszemy poniżej.

Jak wykonać masaż twarzy płytką gua sha? Krok po kroku

Masaż twarzy płytką gua sha nie jest trudny, jednak chcąc uzyskać naprawdę widoczne efekty, powinniśmy się do niego odpowiednio przygotować.

Krok 1: demakijaż

Aby masaż był skuteczny, twarz i szyja muszą być dokładnie oczyszczone. Warto zastosować do tego celu olejek do demakijażu, który dzięki dołączonej do niego miękkiej ściereczce z mikrowłókna jednocześnie delikatnie wypeelinguje skórę. Można również dodatkowo złuszczyć skórę, korzystając np. z multifunkcyjnego peelingu do twarzy. To sprawi, że zastosowane do masażu kosmetyki wnikną głębiej i zadziałają bardziej skutecznie.

Krok 2: olejek lub serum

Płytka powinna być stosowana na lekko natłuszczoną skórę. Najlepiej wybrać do tego celu kosmetyki ujędrniające, poprawiające elastyczność skóry, przeciwzmarszczkowe, odżywcze i nawilżające, co sprawi, że działanie płytki będzie bardziej spektakularne. Doskonale sprawdzi się serum naturalnie wygładzające. Zawiera m.in. stoechiol, czyli ekstrakt z lawendy motylej, który działa już po 24 godzinach jak botulina – zmniejsza napięcie mięśniowe, przeciwdziała zmarszczkom mimicznym i wygładza skórę, pobudza wydzielanie beta-endorfin w skórze, rozluźniając ją i zmniejszając zmarszczki.

Krok 3: masaż

Przed przystąpieniem do masażu warto schłodzić płytkę gua sha trzymając ją przez kilka minut w zamrażalniku lub naczyniu z kostkami lodu. Dzięki temu nie tylko podziała na skórę pobudzająco, ale też szybciej poradzi sobie z opuchlizną.

Masaż zaczynamy od szyi. Płytkę ustawiamy krawędzią do skóry i przesuwamy ją posuwistym ruchem od obojczyka w stronę żuchwy. Powtarzamy ten proces kilkakrotnie, aż wymasujemy w ten sposób całą szyję. Następnie przechodzimy do twarzy i masujemy kolejno – od żuchwy przez brodę, następnie policzki, nos i czoło. Pamiętajmy, aby zawsze zaczynać od środka twarzy, przesuwając się na zewnątrz. To ważne, ponieważ tak właśnie przebiegają naczynia limfatyczne, które w ten sposób udrażniamy. Stopień nacisku to kwestia bardzo indywidualna – delikatniejszy da efekty zbliżone do działania rollera, mocniejszy – będzie bardziej przypominał skutkami masaż twarzy wykonany w gabinecie kosmetycznym.

Jak często używać płytki gua sha? Nawet kilka razy w tygodniu – im częściej, tym szybsze i lepsze efekty osiągniemy.

Wypróbuj rekomendacje
przygotowane przez nasze specjalistki

Filling Good
maska wypełniająco-ujędrniająca
Oily One
olejek do demakijażu
Serum naturalnie
wygładzające
Melt Away
balsam do demakijażu

Jakie efekty można osiągnąć dzięki masażowi płytką gua sha?

Masaż twarzy i szyi płytką gua sha to świetny sposób na ujędrnienie i przywrócenie skórze młodego wyglądu. Jak każdy kontrolowany nacisk na skórę i mięśnie, pomaga usprawnić przepływ limfy, a co za tym idzie – zmniejszyć lub zlikwidować opuchlizny i obrzęki. Pobudza także mikrokrążenie krwi w skórze, dzięki czemu pomaga ją dotlenić, a tym samym zregenerować. Regularny masaż płytką gua sha sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, mięśnie rozluźnione, zrelaksowana, a zmarszczki wyraźnie wygładzone. Dodatkowy efekt to detoksykacja, co przekłada się na ogólną poprawę wyglądu naszej cery.

Płytka gua sha – gdzie można kupić?

Płytkę gua sha możemy kupić niemal w każdej dobrej drogerii, jednak największy wybór znajdziemy w tych internetowych. Ceny są różne – wahają się od kilkunastu do ponad stu złotych. Wybierając płytkę dla siebie, nie warto jednak oszczędzać kupując w sklepie z tanimi akcesoriami. Wystarczy uświadomić sobie, że jest to zakup, który będzie nam służył latami. Gua sha, jak większość kamieni, nie zużywa się podczas stosowania, więc inwestycja w produkt kupiony w sprawdzonej drogerii to tak naprawdę inwestycja w siebie, i to dająca naprawdę doskonałe efekty.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *