Resibocares, czyli nasze ekowyzwania

resibo_ekowyzwania_resibocares

Każde, nawet najmniejsze działanie, które przyczynia się do ochrony środowiska, jest dla nas w Resibo, gdzie produkującemu kosmetyki naturalne i wegańskie, bardzo ważne. Dlatego staramy się prowadzić takie działania wielotorowo i stale. Przykład to m.in. ekowyzwania Resibo.

Wegańskie i cruelty free

Przede wszystkim zwracamy uwagę na sposób pozyskiwania surowców do naszych kosmetyków. Musi być on bezpieczny dla środowiska, nie mieć na żadnym etapie nic wspólnego ze składnikami odzwierzęcymi czy w jakikolwiek sposób naruszającymi ich ekosystem. Potwierdzamy to certyfikatami, takimi jak Vegan czy PETA Cruelty Free & Vegan, a także pozyskujemy od dostawców certyfikaty fair trade.

Troska o środowisko

Dbamy także o to, żeby opakowania Resibo były co najmniej biodegradowalne i umożliwiały powtórne wykorzystanie, a także pozwalały na maksymalne zużycie kosmetyku, który jest w środku, tak aby nic się nie marnowało. Rozpoczęliśmy również proces, którego celem jest zminimalizowanie wykorzystania plastiku.

#resibocares

Od początku istnienia firmy prowadzimy i wśród klientów, i w naszym otoczeniu edukację ekologiczną. Od czerwca 2019 roku realizujemy projekt #resibocares, który obejmuje zarówno klientów, jak też pracowników Resibo i mieszkańców Świdnicy, w której znajduje się nasza siedziba. Jego celem jest zachęcanie do wprowadzania choćby drobnych zmian w swoim codziennym życiu, które sprawią, że ograniczymy użycie plastiku czy zanieczyszczenie powietrze. W ramach #ekowyzwań, które prowadzimy w naszych mediach społecznościowych i wewnątrz firmy, promujemy i uczymy, jak szyć woreczki wielorazowe na zakupy, zachęcamy do picia wody z kranu, zamiast butelkowanej, i udowadniamy, że kranówka jest równie zdrowa, a może nawet zdrowsza. Wszystkie te działania dotyczą również naszej firmy wewnątrz, bo chcemy świecić przykładem i udowadniać, że nawet małe kroki mają znaczenie. Nasi pracownicy sami też stawiają sobie wyzwania, które potem chętnie naśladowane są przez innych. To bardzo cieszy.

#ekowyzwania

Planów w tym zakresie mamy jeszcze bardzo wiele, a zarówno klienci, pracownicy, jak i lokalna społeczność reagują na #ekowyzwania z entuzjazmem i chętnie do nich dołączają. Do tej pory mieliśmy już miesiąc bez foliówek (uczyliśmy szyć materiałowe woreczki na zakupy i dodawaliśmy do zamówień torby bawełniane), miesiąc zamiany samochodu na komunikację miejską lub rower i miesiąc picia wody z kranu, zamiast kupowania mineralnej w plastikowych butelkach. Zachęcaliśmy Was też do stosowania pojemników wielorazowego użytku, choćby na zapakowanie do nich jedzenia z baru czy resztek z restauracji. Październik to u nas miesiąc weganizmu. Każdego dnia ktoś w Resibo przynosi pyszny wegański poczęstunek, a przepisy i zdjęcia zamieszczamy na naszym Instagramie. Możecie nam zazdrościć. A tymczasem koniecznie obserwujcie, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *