Różowa glinka – poznaj jej działanie!
Glinki to surowce naturalne, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji zarówno stosowane samodzielnie, jak też jako składnik kosmetyków oczyszczających czy detoksykujących. Dziś kierujemy uwagę na różową glinkę. Poznajmy jej właściwości i sprawdźmy, czy jest odpowiednia dla nas.
Różowa glinka – jakie ma właściwości?
Swoje właściwości różowa glinka zawdzięcza dwóm rodzajom tego surowca – glince białej i czerwonej, których jest połączeniem. Taka mieszanka działa łagodząco na różnego rodzaju stany zapalne, pomagając tym samym m.in. w walce z zaskórnikami. Ponadto bardzo delikatnie oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum i domyka pory. Ciekawą cechą różowej glinki jest działanie odkażające i dezynfekujące. Dzięki temu łatwo i szybko uwalnia naszą cerę od wszelkich zanieczyszczeń, a także toksyn czy bakterii. Ten rodzaj glinki ma również właściwości tonizujące, regenerujące i wygładzające. Jest więc doskonała dla osób borykających się z trądzikiem i innymi zmianami skórnymi, w tym egzemą. Delikatnie matuje i odświeża skórę, pozostawiając ją gładką, miękką i wyraźnie oczyszczoną.
Różowa glinka – do jakiej cery jest polecana?
Jest mieszanką bardzo delikatną, która doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, a nawet alergicznej.
Świetne efekty daje u osób z cerą tłustą i mieszaną, ponieważ oprócz tego, że absorbuje nadmiar sebum i reguluje jego wydzielanie, także głęboko oczyszcza i odkaża.
Mogą ją także wybierać właściciele cery naczynkowej, w tym osoby borykające się z problemem trądziku różowatego. Różowa glinka obkurcza naczynia krwionośne, wzmacnia ich ściany, a jednocześnie jest dużo łagodniejsza dla skóry niż np. glinka zielona.
Z czym łączyć glinkę różową? Jak zrobić maseczkę?
Podobnie jak inne glinki różową również można łączyć z wodą i innymi płynami, tworząc w ten sposób maseczki o różnych właściwościach. Należy pamiętać, aby proszek dokładnie wymieszać z płynem, pozbywając się grudek. Maseczkę można łączyć zarówno ze zwykłą wodą z kranu (oczywiście, przegotowaną i przestudzoną), ale także z wodą mineralną, ulubionym tonikiem czy hydrolatem. Ciekawym pomysłem jest wymieszanie glinki z jogurtem naturalnym – wystarczy dodać łyżeczką proszku do półtorej łyżeczki jogurtu. Taka maska wolniej zastyga na twarzy, a skóra po jej zmyciu jest nie tylko oczyszczona, ale też doskonale nawilżona.
Różowa glinka – gdzie można ją kupić?
Różową glinkę, podobnie jak inne, najłatwiej kupić w różnego rodzaju sklepach internetowych w postaci proszku, który stanowi bazę do masek. Chcąc stworzyć taki produkt w domu, wystarczy skorzystać z porady wskazanej powyżej i dodać do niego odrobinę płynu. Jeśli jednak cenimy swój czas i szukamy prostych, szybkich rozwiązań, a jednocześnie skutecznych rozwiązań, możemy skorzystać z gotowej, oczyszczającej maski z glinką All Clean, którą zaraz po otwarciu opakowania nakładamy na oczyszczoną skórę. Oprócz różowej glinki, kosmetyk zawiera również m.in. ferment z owsa, ekstrakt z mydłodrzewu, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej i całą gama innych substancji łagodzących. Dzięki temu delikatnie oczyszcza skórę, nie powodując podrażnień, a jednocześnie zapobiega powstawaniu zaskórników, łagodzi stany zapalne i przyśpiesza procesy regeneracji naskórka. Ponadto głęboko nawilża, ujędrnia i odżywia skórę.