SKINectura™ – tajemnice niezwykłych składników

SKINectura™ to nazwa tajemniczego składnika, która doskonale oddaje jego działanie. W słowie tym kryją się skóra, struktura i architektura, bo ten ekstrakt z endemicznego australijskiego kwiatu o nazwie kangurza łapa faktycznie jest nazywany architektem skóry. Dziś trochę informacji właśnie o tym składniku.

Kangurza łapa

SKINectura™ pozyskiwana jest z ciekawego kwiatu, który rośnie tylko w południowo-zachodniej Australii. Jego nazwa – kangurza łapa – wzięła się stąd, że faktycznie przypomina łapę kangura, a ciekawostką jest fakt, że znajduje się on w godle Australii Zachodniej. Kwiat ten jest bardzo popularny i często jest wykorzystywany przez mieszkańców jako bukiet do domowego wazonu, który jest bardzo wytrzymały. Kangurza łapa, z której pozyskiwany jest ekstrakt, uprawiana jest lokalnie w certyfikowanej organicznej hodowli, a rośliny zbiera się ręcznie.

SKINectura™ = architekt skóry

Unikalne właściwości tej rośliny wynikają z faktu, że jej ekstrakt wykazuje nigdzie wcześniej niespotykany mechanizm działania na skórę. Stymuluje wydzielanie w niej białka zwanego tenazyną. To coś w rodzaju architektonicznego wsparcia dla innych białek. Tenazyna organizuje i utrzymuje ich strukturę oraz reguluje wydzielanie kolagenu i elastyny. Ekstrakt błyskawicznie zmniejsza widoczność zmarszczek i szorstkość skóry, ponadto redukuje wiotkość skóry. W dodatku zwiększa jej elastyczność. Jego działanie jest natychmiastowe i długoterminowe. 

Skuteczność potwierdzona badaniami

Ekstrakt ma potwierdzone badaniami działanie redukujące zmarszczki wokół oczu i zmarszczki okolic szyi. Redukcja zmarszczek wokół oczu o 5% w stosunku do placebo jest widoczna już po 1 godzinie od nałożenia kosmetyku z 2 % stężeniem tego ekstraktu. Po 28 dniach stosowania – widoczna jest redukcja zmarszczek o 10% w stosunku do placebo. Redukcja zmarszczek w okolicach szyi o 3% w stosunku do placebo jest widoczna już po 1 godzinie stosowania. Po 14 dniach ta różnica wynosi 17%, a po 28 dniach – aż 30%,a  u niektórych osób – nawet o 65%!

SKINectura™: działanie na zmarszczki w okolicach oczu

Badania przeprowadzono na grupie 42 ochotników w wieku powyżej 45. roku życia. U 21 z nich stosowano ekstrakt SKINectura™, a u 21  placebo. Po 28 dniach stosowania dwa razy dziennie kremu z 2% ekstraktem widoczność zmarszczek zmniejszyła się o 15% w porównaniu do osób stosujących placebo. 90% uczestniczek zauważyło, że ich skóra jest bardziej promienna. 100% stwierdziło, że skóra jest gładsza. 90% dostrzegło wyraźne ujędrnienie skóry. A 80% stwierdziło, że ich skóra wygląda młodziej.

SKINectura™: działanie na zmarszczki na szyi

Badania przeprowadzono na grupie 39 ochotników w wieku między 45. a 65. rokiem życia. 13 osób otrzymało placebo, a 26 stosowało dwa razy dziennie krem z zawartością 2% ekstraktu SKINectura™. Po 28 dniach widoczność zmarszczek na szyi zmniejszyła się o 30% w porównaniu do osób stosujących placebo, a u niektórych osób – nawet o 65%! Redukcji uległa także głębokość oraz długość zmarszczek, a także wyraźnie zmniejszyła się obwisłość szyi.

Natura ma naprawdę wiele do zaoferowania i nie trzeba substancji chemicznych, by zyskać spektakularne rezultaty, widoczne już po jednej aplikacji. SKINectura™ to składnik, który znajdziesz w naturalnym kremie liftingującym.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?