Superox C: co to jest i jak działa?

superox C kobieta z zadbanymi dłońmi trzyma słoik z korygującym kremem pod oczy resibo próbka kremu na dłoni

Co jest Superox C i jak działa w kosmetykach?

Superox C to bardzo cenny składnik, którego właściwości przeciwstarzeniowe docenia coraz więcej producentów kosmetyków. Jego najbardziej spektakularne działanie widać na skórze gołym okiem w postaci zwiększenia jej naturalnej świetlistości. Ale to zaledwie jedno z wielu pozytywnych efektów stosowania produktów zawierających ten surowiec.

Czym jest Superox C?

To ekstrakt z niewielkiej australijskiej śliwki kakadu (Terminalia ferdinandiana), która jest najbogatszym na świecie źródłem witaminy C. Co ciekawe, jej zawartość nie zmniejsza się nawet w trakcie obróbki termicznej, zatem dżem ze śliwek kakadu jest równie zdrowy jak surowe owoce. Ich wyjątkowe właściwości zdrowotne i lecznicze odkryli już Aborygeni, którzy zajadali je na surowo.

Witamina C zawarta w 100 g śliwek kakadu zawiera aż 1000-5300 mg, czyli nawet stukrotnie więcej niż cytryna (53 mg/100 g). Owoce te to także bogate źródło antyoksydantów. Są to hydrokwasy organiczne – głównie kwas galusowy, który działa antybakteryjne, antywirusowo, przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie i antynowotworowo, oraz kwas elagowy, znany jako silna ochrona tkanek przed czynnikami wywołującymi nowotwory.  Oprócz tego, kakadu zawiera także kwas foliowy i żelazo.

Jak działa Superox C?

Superox C działa na cerę jak koktajl pełen antyoksydantów, wzmacniając obronę komórek przed wolnymi rodnikami. Ponadto aktywnie pobudza skórę do syntezy kwasu hialuronowego oraz prokolagenu, czyli łańcucha aminokwasów, z których powstaje kolagen właściwy. Podobnie jak większość surowców zawierających witaminę C, składnik ten zmniejsza widoczność zaczerwienień oraz poprawia ogólny koloryt skóry.

Wyjątkowym działaniem, jakie wykazuje Superox C, jest wygładzanie zmarszczek oraz zwiększanie świetlistości skóry. Dzieje się to poprzez aktywację naturalnej zdolności cery do odbijania światła. Badania składnika pod tym kątem przeprowadzono w formie in vivo, czyli na ochotnikach, którzy dwa razy dziennie przez 30 dni nakładali na jedną połowę twarzy i szyi krem Superox-CTM w stężeniu 2%, a na drugą – krem z placebo. W grupie A zbadano następnie stan wygładzenia zmarszczek wokół oczu, zaś w grupie B – poziom rozświetlenia (świetlistości) skóry.

Wyniki były imponujące. Poziom wygładzenia zmarszczek po 15 dniach wyniósł 5% więcej w stosunku do produktu z placebo, zaś po 30 dniach – 11% więcej. Z kolei poziom rozświetlenia skóry po tym samym czasie wyniósł 10% w stosunku do kremu z placebo, a po 30 dniach – 17%.

Gdzie można znaleźć Superox C?

Superox C to stosunkowo nowy surowiec kosmetyczny, dlatego jeszcze nie jest masowo stosowany przez producentów. Można go jednak znaleźć w korygującym kremie pod oczy Bright Now Resibo. Dzięki umiejętnemu połączeniu z innymi składnikami, skutecznie stymuluje syntezę prokolagenu i elastyny, poprawiając strukturę skóry, zwiększając jej jędrność i wygładzając zmarszczki. Efekt naturalnego rozświetlenia, który wywołuje Superox C, dopełnia bardzo drobno zmielona mika w dwóch odcieniach, doskonale dopasowujących się do każdej karnacji.

W kremie znajdziemy także dużą dawkę kofeiny, pozyskiwanej z liści herbaty, dzięki czemu już niewielka ilość kremu intensywnie pobudza mikrokrążenie skórne i obkurcza naczynia krwionośne. Tym samym zmniejsza obrzęki i cienie pod oczami, a wszystko to sprawia, że spojrzenie jest wypoczęte, pełne energii i rozświetlone naturalnym blaskiem.

Share on facebook
Udostępnij
Share on pinterest
Przypnij
Share on twitter
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?