Tajemnice niezwykłych składników: Aquaxtrem™

Ekstrakt z korzenia rabarbaru, czyli Aquaxtrem™, to wyjątkowy składnik. Jego niesamowite właściwości wykorzystujemy w naszych kosmetykach.

Składniki aktywne, które znajdują się w kosmetykach Resibo, są często zaskakujące, jeśli chodzi o ich pochodzenie. Warzywa, owoce czy orzechy, z których ekstrakty pozyskujemy do tworzenia kremów, balsamów i innych produktów, często goszczą na naszych talerzach. Cykl “Tajemniczy składnik” poświęcamy właśnie im. Dziś czas na ekstrakt z korzenia rabarbaru!

Co zawiera rabarbar?

Rabarbar ma wiele bardzo cennych składników odżywczych. Wśród nich są witaminy A, C i E, fosfor (w bardzo dużych ilościach) i potas. Jest bardzo dobrym źródłem błonnika, co sprawia, że reguluje procesy trawienia. Roślina ta ma również działanie przeciwzapalne.

Co ciekawe i ważne, szczególnie dla osób mających problemy hormonalne, rabarbar zawiera rapontycynę. Zapamiętajcie tę nazwę, bo jeszcze się tutaj pojawi. Rapontycyna to substancja, która stymuluje reakcje podobne do tych, jakie powstają w organizmie człowieka w wyniku działania żeńskich hormonów płciowych, czyli estrogenów. Dzięki temu panie mające problem z cerą trądzikową albo w okresie menopauzy, a także panowie, którzy borykają się z przerostem prostaty, spożywając rabarbar mogą liczyć na to, że ich dolegliwości zmniejszą się.

Wyjątkowa roślina

Kolejna ciekawostka jest taka, że w procesie pieczenia w rabarbarze wytwarza się jeden z polifenoli – rapontygenina, która zapobiega rozwojowi komórek rakowych. Roślina ta ma także właściwości przeciwutleniające i… antyalergiczne. Dodatkowo wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu krwionośnego.

Rabarbar w kosmetyce = Aquaxtrem™

Ekstrakt z korzenia rabarbaru, czyli Aquaxtrem, to naturalny aktywator wewnętrznych mechanizmów długotrwałego nawilżenia skóry. Substancją czynną w tym składniku jest wspomniana wcześniej rapontycyna, pozyskiwana z korzeni rabarbaru. Główną cechą rapontycyny w Aquaxtrem jest zwiększanie syntezy głównych składników struktury skóry, które są odpowiedzialne za zachowanie właściwego poziomu nawilżenia. Mówiąc prościej – przywraca odpowiedni poziom nawilżenia skóry i dba o jej prawidłowe i długotrwałe nawilżenie.

Badania pro składnika

W badaniach in-vivo (czyli testach na ochotnikach, które przeprowadza się przy użyciu nieoznakowanego produktu), które zostały przeprowadzone na osobach z suchą skórą, poziom nawilżenia po użyciu produktu zawierającego Aquaxtrem wzrósł dwukrotnie (!) w stosunku do poziomu nawilżenia skóry osób stosujących placebo. Dodatkowo wyraźnie spadał poziom przeznaskórkowej utraty wody (TEWL – Trans Epidermal Water Loss), a bariera hydrolipidowa regenerowała się znacznie szybciej.

Przy regularnym stosowaniu produktów z ekstraktem z korzenia rabarbaru uregulowane zostaje złuszczanie skóry, mechanizmy i elementy bariery naskórkowej są wzmocnione, a skóra odzyskuje prawidłowy poziom nawilżenia oraz gładki, promienny, młody i pełen witalności wygląd.

Aquaxtrem™ w Resibo

W Resibo zastosowaliśmy ekstrakt z korzenia rabarbaru w trzech produktach. Są to: krem odżywczy, krem pod oczy i tonik – esencja nawilżająca. W każdym z nich ma on swoje uzasadnienie. Krem odżywczy to swego rodzaju regenerator skóry – jednym z ważniejszych jego zadań jest poprawa poziomu nawilżenia skóry i przyspieszenie odnowy bariery hydrolipidowej. Z kolei w kremie pod oczy, przeznaczonym do pielęgnacji delikatnej, niemal pozbawionej ochrony skóry wokół oczu, Aquaxtrem stanowi jakby dodatkową ochronę, dbając o odpowiedni poziom nawilżenia i regenerację bariery hydrolipidowej. W toniku – esencji nawilżającej chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego zastosowaliśmy ten składnik. Jak sama nazwa wskazuje, tonik nie tylko tonizuje, ale też silnie nawilża. Oprócz ekstraktu z korzenia rabarbaru, odpowiada za to także m.in. wysokocząsteczkowy hialuronian sodu.

Jak widzicie, rabarbar to samo zdrowie nie tylko dla całego organizmu, ale i dla skóry! Zatem rabarbarowy kompot czy ciasto z rabarbarem powinny na dobre rozgościć się w sezonie na naszych stołach! A kosmetyki z ekstraktami z tej wyjątkowej rośliny – na naszych łazienkowych półkach!

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *