Tauryna – tajemnice niezwykłych składników

resibo_early_boost

Tauryna energetyzuje, pobudza do działania i pozwala poczuć się bardziej świeżo i młodo. Znamy ją jako składnik napojów energetycznych, ale rzadko słyszymy o jej skuteczności w kosmetykach. A są naprawdę wyjątkowe. Dziś opowiem Wam o Early Boost, czyli składniku opartym na roślinnej taurynie pozyskiwanej z czerwonej algi Jania Rubens.

Skóra potrzebuje energii niezależnie od wieku. Tak, jak w całym naszym organizmie, nieustannie zachodzą w niej procesy chemiczne, które z jednej strony produkują energię, z drugiej – zużywają ją. Zachwianie równowagi w tym procesie objawia się nie tylko zmęczeniem całego organizmu, ale też – zmęczeniem skóry. Jest to szczególnie widoczne na twarzy. Przyczyn zaburzenia tej równowagi może być wiele – chociażby choroba, stres, przemęczenie czy… zarwana podczas imprezy noc. Niezależnie od przyczyny, warto zadbać o odpowiednią energię w skórze. Dzięki temu nie tylko wygląda lepiej, ale też jej działanie i funkcje obronne są sprawniejsze.

Tauryna – energia z natury

Tauryna jest aminokwasem niebiałkowym, który – jak już wspomniałam – znamy m.in. z napojów energetycznych. Ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu. Występuje naturalnie w tkankach ludzkich i zwierzęcych. M.in. wspiera rozwój mózgu, transportuje kreatynę do mięśni, wspomaga skurcze serca, a także kontroluje stężenie wody i soli w organizmie. U człowieka największe stężenie tauryny znajduje się w sercu, mięśniach szkieletowych, mózgu i w siatkówce oka. Ze względu na swoje właściwości dotyczące procesów katabolicznych i anabolicznych w mięśniach jest popularnym suplementem. Tę funkcję odkryto dopiero w latach 70. XX wieku. Ale całkiem niedawno zbadano wpływ tauryny na skórę, który również okazał się bardzo pozytywny. Substancja ta przywraca skórze witalność, wspiera zachowanie równowagi w jej komórkach oraz pomaga utrzymać strukturę i przepuszczalność błony komórkowej. 

Tauryna roślinna – Early Boost PA 

Działanie tego aminokwasu na skórę wykorzystane zostało przez producenta jednego ze składników naszej energetyzującej esencji odmładzającej – Early Boost PA. Jest to składnik aktywny oparty na roślinnej taurynie pozyskiwanej z czerwonej algi Jania Rubens. Alga jest hodowana w specjalnych fotobioreaktorach. Dzięki temu ma zapewnione odpowiednie warunki z jednej strony, a z drugiej – jej hodowla nie zaburza morskiej równowagi. Wyjątkowość Jania Rubens polega na tym, że nie wszystkie czerwone algi syntetyzują taurynę. Ta jedna ma jej bardzo duże ilości.

Badania pro składnika

Testy in-vitro

Działanie energetyzujące

Składnik ten ma ogromny wpływ na syntezę ATP, czyli Adenozyno-5′-trifosforanu, który jest głównym nośnikiem energii w komórkach. W badaniach zanotowano wzrost syntezy ATP o 33% przy zastosowaniu preparatu z 0,1% Early Boost. Ale aż 50% wzrostu zanotowano przy zastosowaniu preparatu z 0,15%. Próba in vitro trwała 4 godziny.

Ochrona przed stresem oksydacyjnym

Stres oksydacyjny to zakłócenie równowagi między wolnymi rodnikami a przeciwutleniaczami (antyoksydantami) w organizmie, w tym również w skórze. Skutkiem jest namnażanie się wolnych rodników, które niszczą komórki. To przyczyna wielu zaburzeń i chorób, a w przypadku skóry – przedwczesnego starzenia się. Early Boost wzmacnia ochronę skóry przed stresem oksydacyjnym. Badania in vitro wykazały, że próby z preparatem o stężeniu 0,1% wzmacniają ochronę przed jednym aż o 35%. Badania dotyczyły jednego z najbardziej szkodliwych wolnych rodników – H2O2. Próba była wykonywana przez pół godziny, w trakcie której poddawano tkankę jednoczesnemu działaniu H2O2 i preparatu. Różnica procentowa jest podana w odniesieniu do próby bez użycia H2O2.

Testy in-vivo

Błyskawiczne działanie nawilżające

Próbę wykonano na 23 osobach w wieku 25-35 lat. Wszystkie to mieszkańcy Pionu, trzeciego co do wielkości miasta we Francji, które prowadzą aktywne życie zawodowe i rodzinne. Każda z nich miała widoczne oznaki zmęczenia (cienie i worki pod oczami, zmęczona skóra) i widoczne pierwsze oznaki starzenia (zmarszczki). Zastosowano u nich żel zawierający 1,5% Early Boost, który aplikowały na twarz dwa razy dziennie. Efekty to średni wzrost nawilżenia po 2 godzinach o 32%, po 4 godzinach o 36% i po 24 godzinach o 30%.

Usuwanie objawów zmęczenia

U tej samej grupy osób zbadano również stopień usuwania objawów zmęczenia i oto wyniki.

Po 24 godzinach obrzęki zmniejszyły się średnio o 8% (nawet do 13%), cienie pod oczami zmniejszyły się średnio o 8% (nawet do 16%). Skóra stała się mniej obwisła – średnio o 11% (nawet do 13%) oraz mniej pognieciona – średnio o 7% (nawet do 11%).

Po 48 godzinach obrzęki zmniejszyły się średnio o 16% (nawet do 21%), cienie pod oczami zmniejszyły się średnio o 15% (nawet do 2%). Skóra stała się mniej obwisła – średnio o 15% (nawet do 19%) oraz mniej pognieciona – średnio o 12% (nawet do 19%).

Antidotum na rozwój cywilizacji

Jak widać, działanie Early Boost jest naprawdę spektakularne. Nic dziwnego, że energetyzująca esencja odmładzająca bardzo szybko stała się jednym z naszych bestsellerów. Niestety, dzisiejszy tryb życia większości z nas, tempo, brak odpoczynku, niedosypianie, brak ruchu, a także zanieczyszczone środowisko – to wszystko i wiele innych czynników ma negatywny wpływ na stan naszej cery. Dlatego warto wspierać ją stosując kosmetyki, które pomogą jej poradzić sobie z tymi szkodliwymi czynnikami.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *