Krem BB Self Love – pokochaj siebie, pomagaj innym

krem bb self love

Krem BB, który będzie jednocześnie lekki i skuteczny, to prawdziwe wyzwanie biotechnologów i firm kosmetycznych. Muszę przyznać, że droga do mojego Świętego Graala w tej dziedzinie była naprawdę długa. Ale już dzisiaj, po wczorajszej premierze i Waszych pierwszych recenzjach, mogę powiedzieć, że zakończona całkowitym sukcesem! Co więcej, przy okazji pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest teraz bardzo potrzebna.

Dlaczego Święty Graal? 

Bo dobry krem BB jest jak taki właśnie skarb. Znalezienie go wydaje się niemożliwe, ale mając pewne oczekiwania wobec takiego kosmetyku, nie przestajemy poszukiwać. U mnie tak właśnie było. Chciałam od niego tyle rzeczy naraz, że ich osiągnięcie wydawało się niemożliwe. A jednak! Miał zachować swoją kremową lekkość, ale jednocześnie zapewniać odpowiednie krycie; skutecznie maskować niedoskonałości i wyrównywać koloryt, ale jednocześnie nie dawać efektu maski, nawet po jego dołożeniu. Skóra nadal miała pozostać moją skórą, ale jednocześnie wyglądać dużo lepiej. I jeszcze miał zapewniać jej odpowiedni poziom ochrony SPF oraz nawilżenia przez cały dzień. No i najważniejsze – aby mogły go stosować osoby z różnymi typami skóry.

Self Love – pokochaj swoją skórę!

Jak się można domyślać, nie było to łatwe, a czasem miałam wręcz wrażenie, że te poszukiwania trwają w nieskończoność. Mnóstwo formuł, testowania kolejnych pigmentów, poszukiwania odpowiedniej konsystencji, ciągłe poprawki. A potem wszystko od nowa. W efekcie prace nad naszym kremem BB trwały prawie trzy lata. Ale nie poddawałam się. I jest! 

Nazwałam go Self Love, dlatego że pozwoli nam pokochać swoją skórę na nowo. To świetna alternatywa dla konwencjonalnych produktów do makijażu. Sprawia, że nawet osoby, które nie wyobrażają sobie wyjść z domu nieumalowane, teraz bez obaw się na to odważą. Krem zapewnia bowiem naturalny, zdrowy wygląd skóry, nawet tej z niedoskonałościami, bez konieczności ich maskowania ciężkim make-upem. To zdecydowanie kosmetyk, który sprawi, że „no make-up day” może być nawet codziennie i nigdy nie będziemy czuły się z tym gorzej. 

Krem BB Self Love bardzo wyróżnia się wśród innych tego typu produktów, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Od razu po aplikacji widać rzadki efekt, kiedy skóra pozostaje nadal tą samą skórą, jednak wygląda dużo lepiej – bardziej zdrowo. Koloryt zostaje wyrównany na co najmniej osiem godzin, a w razie potrzeby krem można dołożyć w ciągu dnia bez obaw, że skórze coś się stanie czy że będzie widać jego nadmiar czy kolejne warstwy. Co więcej, nawet gdy krycie już stopniowo słabnie, skóra nadal wygląda dobrze! 

Krem BB – aksamitny dotyk, idealny koloryt

Krem ma naprawdę mnóstwo zalet. Nie tylko poprawia wygląd, ale też nawilża i odżywia skórę oraz łagodzi podrażnienia. Jak we wszystkich naszych kosmetykach, to zasługa starannie dobranych składników, m.in. ekstraktu z miodunki plamistej, który zawiera mnóstwo witamin i minerałów mających bardzo pozytywny wpływ na kondycję skóry. Znamy go doskonale z naszego balsamu odżywczego. 

Perełką, czyli pro składnikiem w Self Love BB Cream, który odpowiada za wsparcie procesów depigmentacyjnych, czyli poprawę kolorytu skóry, jest ekstrakt z kurkumy. Jednocześnie wyciąg ten działa antyoksydacyjnie i fotoochronnie oraz regeneruje skórę. 

Regularnie stosując krem, zauważamy, że skóra staje się aksamitna i miękka w dotyku. To z kolei efekt zastosowania skwalanu roślinnego oraz naturalny biopolimer, które silnie nawilżają oraz poprawiają wygląd i kondycję skóry, dając uczucie „aksamitnego dotyku”. Jednocześnie tworzą na powierzchni skóry naturalny film chroniący przed przeznaskórkową utratą wody.

Dla każdego według potrzeb

Tak jak wspomniałam, jak przy wszystkich naszych produktach, ważne dla mnie było także to, żeby krem był odpowiedni do każdego typu skóry – żeby żadna z nas nie musiała się zastanawiać nad tym, czy będzie dla niej odpowiedni, tylko nad doborem odpowiedniego odcienia. Self Love BB Cream ma na tyle lekką konsystencję, że osoby z cerą tłustą mogły go używać bez obaw o świecenie się skóry, a jednocześnie nawilża na tyle, że daje komfort również osobom ze skórą suchą. 

Pamiętajmy jednak, że najlepiej łączyć go z codzienną pielęgnacją, a nie stosować jako jedyny krem. Dla pełnego komfortu i pełnej ochrony każda skóra lubi inne konsystencje i potrzebuje innych składników. Dlatego mimo że krem ma właściwości nawilżające, odżywcze i regenerujące, zalecam nakładać go na dotychczas stosowany, naturalny krem. Wtedy mamy pewność, że nasza skóra nie tylko pięknie i zdrowo wygląda, ale też dostaje wszystkie niezbędne składniki odżywcze. 

Kupujesz – pomagasz!

Na koniec chciałam jeszcze powiedzieć o czymś dla mnie bardzo ważnym. Pandemia, w której wszyscy próbujemy się na nowo odnaleźć, oprócz tego, że wykrzesała z ludzi mnóstwo pięknych, pozytywnych i budzących optymizm cech, obnażyła też sytuacje bardzo trudne i budzące sprzeciw. Chodzi o przemoc domową, której ofiary, zamknięte w domach ze swoimi oprawcami, teraz znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. Jestem szczęśliwa i dumna, że dzięki współpracy z Fundacją Feminoteka możemy im pomóc, przekazując 5% ze sprzedaży każdego Self Love BB Cream na rzecz kobiet, które w trakcie pandemii doświadczyły przemocy domowej. Dziękuję Wam w ich imieniu!

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *