Neodermyl® – tajemnice niezwykłych składników

neodermyl kobieta z dojrzałą cerą w sadzie wiosną

Neodermyl jest jednym ze składników naszego naturalnego kremu liftingującego, dzięki któremu jego działanie na skórę jest tak spektakularne. To innowacyjny peptyd miedziowy, który stanowi dla komórek odpowiedzialnych za młody wygląd skóry coś w rodzaju doładowania energetycznego. Poznajcie go bliżej.

Jak starzeje się skóra?

O tym pisaliśmy już wielokrotnie. Dzisiaj jednak spójrzmy na ten proces od strony komórkowej. Za młody wygląd skóry odpowiada tzw. macierz pozakomórkowa. Składa się z polimerów, które zapewniają skórze wszystkie jej właściwości: elastyczność, jędrność i odpowiednią gęstość. Polimery to nic innego, jak różne rodzaje kolagenów, głównie kolageny I i III. Są odpowiedzialne za strukturę skóry, oraz elastyna, której zadaniem jest zapewnić jej sprężystość. Kolagen III to tzw. kolagen młodości. Podobnie jak elastyna kolagen III wraz z wiekiem, w wyniku działania różnego rodzaju enzymów, ulega degradacji. 

Obydwa białka zaczynają więc zanikać w miarę naszego starzenia. Starzejące się komórki (fibroblasty) nie są w stanie utrzymać tempa produkcji tych polimerów, aby pokryć straty. Przyczyną tego jest utrata energii potrzebnej, aby napędzać produkcję białek. Konsekwencje są nam, niestety, doskonale znane – powstawanie zmarszczek oraz utrata jędrności i elastyczności skóry.

A co jeśli jest coś, co potrafi dostarczyć komórkom takiej energii, która pomoże im dłużej produkować kolagen i elastynę?

Peptydowo-miedziowe paliwo dla skóry

Neodermyl® to innowacyjny aktywny kompleks kosmetyczny, stworzony na bazie miedzi. Tworzą go następujące składniki:

  • pochodna glukozy, która dostarcza komórkom skóry źródła energii, niezbędnej do produkcji naturalnych białek podporowych, 
  • lizyna i prolina – aminokwasy, które są niezbędnymi składnikami w procesie produkcji kolagenu i elastyny,
  • miedź, reaktywująca enzymy, bez których produkcja kolagenu i elastyny nie byłaby możliwa, oraz zarządzająca całym procesem produkcyjnym, dzięki któremu powstałe białka zostają odpowiednio uformowane.

Kompleks ten to czyste źródło bioenergii dla fibroblastów, pobudzającej produkcję elementów niezbędnych do produkcji obydwu rodzajów kolagenu oraz elastyny. Neodermyl® zwiększa witalność nie tylko młodych, ale i starszych fibroblastów, dzięki czemu mogą znów działać poprawnie. Jest on tak skuteczny, że już w ciągu 15 dni powoduje widoczne zmniejszenie głębokości zmarszczek i wyraźną poprawę jędrności skóry.

Neodermyl – badania

Badania peptydu były prowadzone na próbie 20 ochotników wieku 61 +/-7 lat. Ochotnicy dwa razy dziennie stosowali placebo po jednej stronie twarzy, a krem zawierający Neodermyl® w stężeniu 1% po drugiej stronie twarzy. 

Już po 15 dniach zaobserwowano 7,5-krotne zwiększenie gęstości kolagenu przy jednoczesnej 25-krotnej poprawie jakości jego struktury. Rezultaty zostały następnie potwierdzone po dwóch miesiącach.

Badania na tej samej próbie ochotników wykazały, że po 15 dniach nastąpiła 13-krotna poprawa poziomu jędrności skóry i 1,6-krotna poprawa jej elastyczności. Zanotowano także dużą redukcję głębokości zmarszczek – aż o 15%, oraz zmniejszenie ich objętości – aż o 14% w ciągu zaledwie 15 dni (zobacz wykresy).

Neodermyl_redukcja_głebokości_zmarszczek_wykres
Neodermyl redukcja objętości zmarszczek wykres

Neodermyl® to tylko jeden ze spektakularnie działających składników naturalnego kremu liftingującego. Inny, który daje równie niesamowite efekty, to SKINectura. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?