Dwuetapowe oczyszczanie skóry – na czym polega?

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie skóry? Wyjaśniamy

Lśniąca, promienna cera jest marzeniem wielu osób. Niestety, natura niewielu z nas taką obdarzyła. Przemysł kosmetyczny tworzy coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że nawet borykająca się z niedoskonałościami skóra, może wyglądać zdrowo i pięknie. Kluczem jednak zawsze jest jej gruntowne oczyszczanie. Dowiedz się, jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy.

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy zdobyło w ostatnich latach uznanie na całym świecie jako efektywny sposób zachowania jej czystości, zdrowia i blasku. Ta metoda, inspirowana koreańskimi rytuałami piękna, polega na połączeniu działania dwóch produktów oczyszczających. Efektem jest skuteczne usunięcie zanieczyszczeń z naszej skóry, przy czym każdy z dwóch kroków odgrywa istotną rolę.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Krok 1

Pierwszy krok dwuetapowego oczyszczania skóry koncentruje się na usunięciu makijażu, filtrów przeciwsłonecznych oraz zanieczyszczeń rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak sebum, czy zanieczyszczenia pochodzące z powietrza. Do tego celu używa się zwykle produktów o cięższych konsystencjach, takich jak oleje, balsamy czy mleczka, które rozpuszczają tłuste zanieczyszczenia, nie naruszając przy tym bariery ochronnej skóry.

Taki kosmetyk nanosimy na suchą skórę, masujemy, a następnie spłukujemy wodą lub usuwamy za pomocą wilgotnej ściereczki.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Krok 2

Drugi etap to zastosowanie produktu na bazie wody, który usuwa pozostałości zanieczyszczeń wodnych, takich jak pot czy resztki produktów pierwszego etapu. Tu najlepiej sprawdzą się łagodne żele, emulsje lub pianki, które nie tylko kończą proces oczyszczania, ale też przygotowują skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Ważne, aby wybrany przez nas produkt, był dostosowany do naszego typu skóry i nie naruszał jej naturalnej równowagi.

Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się do oczyszczania skóry?

Wybór odpowiednich kosmetyków do dwuetapowego oczyszczania skóry to podstawa skutecznej pielęgnacji. Do pierwszego etapu idealne będą oleje, balsamy czy mleczka, jednak takie, które łatwo się spłukują i nie pozostawiają tłustego filmu. Do drugiego etapu wybierzmy żele, pianki czy emulsje oczyszczające, które delikatnie usuwają wszelkie pozostałości, nie wysuszając przy tym skóry. Warto pamiętać, że kosmetyki naturalne są tu najlepszymwyborem, ponieważ wzmacniają naturalne procesy zachodzące w skórze i niejako „towarzyszą” jej w regeneracji, a nie maskują problemy.

Skoro mowa o innowacyjnych rozwiązaniach, koniecznie muszę wspomnieć o Milky Reset. To kosmetyk, który dosłownie resetuje nasze dotychczasowe myślenie o pielęgnacji. W jednym produkcie połączono dwa kroki oczyszczania. Żel zastosowany na skórę suchą działa jak produkt do demakijażu, a po dodaniu wody – doczyszcza skórę. Jest to produkt idealny dla osób zabieganych czy wybierających się na urlop, bo zamiast dwóch kosmetyków wystarczy wrzucić do walizki jeden!

Dlaczego oczyszczanie skóry jest tak ważne?

Wróćmy jednak do oczyszczania skóry i do tego, dlaczego ma ono tak duże znaczenie w pielęgnacji. Czysta skóra może się odpowiednio zregenerować i wykorzystać składniki aktywne, jakich dostarczamy jej w kremach, serum, maskach i innych kosmetykach. Dwuetapowe oczyszczanie pozwala więc nie tylko usunąć zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do zapchania porów i powstawania niedoskonałości, ale też zwiększa wchłanianie wspomnianych substancji aktywnych zawartych w kolejno aplikowanych produktach pielęgnacyjnych. Co więcej, właściwe oczyszczanie skóry może pomóc w utrzymaniu jej młodego wyglądu na dłużej, zmniejszając ryzyko przedwczesnego starzenia. To prosty, ale niezwykle ważny krok (a właściwie dwa), który może znacząco poprawić kondycję skóry.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *